Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1185985
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

O godzinie 7.00 silna grupa dziecięco-młodzieżowa ruszyła na zimowisko do Rzepedzi, malowniczej miejscowości położonej na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów. Tegoroczny obóz został dedykowany świętemu  Janowi  Bosko,  na którym będzie okazja do poznania życiorysu i programu wychowawczego Świętego - nauczyciela i wychowawcy. Wśród radosnych rozmów, konferencji i ciekawych filmów minęło prawie 10 godzin podróży z firmą TOMEX. Rzepedź przywitała nas w zimowej aurze zapowiadając fajne, narciarskie szaleństwo. Odebranie pokoi, walka z przebraniem pościeli to dopiero początek naszej przyjaźni z Domem Rekolekcyjnym i jego gospodarzem księdzem Januszem Łuc, który dla zmęczonych podróżników przygotował bardzo smaczną obiadokolację. Skoro było coś dla ciała przyszedł czas na umocnienie ducha. Msza święta odprawiona przez księdza Marcina, głównie w intencjach naszych ukochanych babć i dziadków, z  okazji ich święta, którym przy okazji życzymy wielu pogodnych lat życia. W kazaniu kapłan dotknął tematu upływu czasu i jego umiejętnego wykorzystywania. Idąc myślami  św. Jana Bosko:” Trzeba działać tak jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć i żyć tak, jakbyśmy mieli umierać każdego dnia”. Współczesny człowiek przywiązuje zbyt dużą wagę do rzeczy doczesnych, zapominając, że jesteśmy powołani do ŚWIĘTOŚCI. Dzisiejsza Niedziela to także święto Dariusza Kabota, który obchodzi 10 urodziny. W imieniu kadry wychowawczej i wszystkich obozowiczów składamy MU najserdeczniejsze życzenia. Pierwszy dzień zimowiska to także czas na zapoznanie się  z regulaminami oraz warsztaty  z decoupag. Po tak bogatym dniu dzieci i młodzież udali się na spoczynek. Beata

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.