Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1185938
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

 

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. W trzecią niedzielę Adwentu, Niedzielę Radości Gaudete  słyszymy te słowa w liturgii, w czytaniu z Pierwszego Listu Św. Pawła do Tesaloniczan. Radość, modlitwa i wdzięczność to trzy postawy, które przygotowują nas do przeżywania Bożego Narodzenia w sposób autentyczny - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, którą odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie. Tradycyjnie pobłogosławił też figurki Dzieciątka Jezus do bożonarodzeniowych szopek, przyniesione przez dzieci. W tym czasie wszyscy zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii w słupieckiej parafii  łączyli się duchowo z Ojcem Św. Franciszkiem. A w sposób szczególny uczyniły to dzieci, przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Naśladując włoskich kolegów przyniosły ze sobą figurki Dzieciątka Jezus, które również zostały poświęcone. Pobłogosławione figurki Bożej Dzieciny położą na sianku na wigilijnym stole. To kolejny ważny etap w życiu tych, którzy za niespełna pięć miesięcy przyjmą żywego Pana Jezusa do swoich serc. A maleńka figurka Dzieciątka Jezus, zrodzonego jako ubogie i kruche pośród nas, aby nas obdarzyć swoją miłością, ma przypominać o tej wyjątkowej chwili i z jeszcze większą czułością pozwala oczekiwać na Boże Narodzenie. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.