Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1186015
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Modlitwą oraz ewangelią wg św. Łukasza rozpoczęło się czwartkowe  spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, rodzeństwa z duszpasterzami naszej parafii oraz nauczycielami. W Sali Dobrego Pasterza spotkaliśmy się, by usiąść przy wigilijnym stole, wziąć do ręki opłatek i złożyć sobie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości, a dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Pyszny czerwony barszczyk, krokiety, domowe ciasta smakowały wszystkim wybornie. Był czas również na wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Pani Jadwigi Kozakowskiej ze śpiewnikiem w ręku, który będzie nam towarzyszył podczas Orszaku Trzech Króli. Świąteczna, ciepła, domowa atmosfera, zapach świerkowych gałązek, rozmowa, radość i uśmiech na twarzach obecnych towarzyszyły temu wieczorowi. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć  z kapłanami , kolegami, przyjaciółmi i rodzicami. Selfie tym razem z opłatkiem obowiązkowe. Dziękujemy ks. Marcinowi,  który przygotowuje  młodych ludzi do bierzmowania za to, że mogliśmy  w tak miłym gronie  się spotkać. Tak jak powiedział ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, wierzymy, że  wspólnie spędzone dobre chwile zaowocują w tym czasie przygotowania  naszych dzieci do tak ważnego wydarzenia w ich życiu, a my rodzice będziemy starać się tak jak umiemy najlepiej, by umocnieni w wierze przyjęły ten dar sakramentu bierzmowania, jakim jest Duch Święty. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.