• a.baner.jpg
  • baner.jpg.jpg
  • bbbb.jpg
  • bjpg.1jpgb.jpg

20 listopada zakończył się zorganizowany przez Parafię św. Katarzyny konkurs plastyczny pt. "Każdy świętym może być". Zainteresowanie konkursem przekroczyło wszelkie oczekiwania organizatora. Ilość prac, pomysły i techniki poważnie zaskoczyły. Na konkurs prace plastyczne zgłosiły słupieckie przedszkola i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 Większość prac przedstawiała świętych ze znanych obrazów. Były też i takie, które przedstawiały świętych podczas wykonywania obowiązków czy w momencie śmierci. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży patronów z chrztu świętego. Dzieci miały nie tylko namalować swoich patronów, ale przede wszystkim dowiedzieć się czegoś o nich (młodsze dzieci od rodziców, starsze – z internetu, książek), by następnie podczas katechezy podzielić się zdobytą wiedzą. Podajemy laureatów konkursu:

I miejsce - Amelia Ćwik - kl.IVc, Milena Kuczaik - kl.IIIb, Tamara Hupało - kl.IIIa

II miejsce - Maria Dybek - kl.IVc, Oliwia Tarnawska kl.IIIa, Milena Szymańska - kl.IVa

III miejsce - Dominik Ziewacz - kl.IIIa, Natalia Achrem - kl.IIId, Marcin Muła - kl.IVc

Wyróżnienie: Anna Uroda, Aleksandra Kruk, Szymon Niemas, Oliwia Wacławik, Emilia Ołdak, Martyna Kulczycka

Za wszystkie złożone prace dziękujemy i zachęcamy dzieci i młodzież do modlitwy do poznanych świętych podczas pacierza. ks. Marcin