Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271350
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Boże, dzięki Twojej łasce święta Elżbieta widziała i czciła Chrystusa w ubogich, przez jej wstawiennictwo daj nam ducha miłości, abyśmy wytrwale służyli potrzebującym i cierpiącym. Kolekta ze wspomnienia św. Elżbiety nasuwa w refleksji zachętę do czynienia miłosierdzia i praktycznego realizowania nauki Jezusa. Rozumieć ją można i tak, jak wskazuje znana sentencja: „To, co robimy dla siebie umiera z nami. To, co robimy dla innych żyć będzie wiecznie”. W dzień wspomnienia św. Elżbiety Węgierskiej, patronki trzeciego zakonu św. Franciszka, dzieci z całej diecezji świdnickiej, także i z parafii św. Katarzyny w Słupcu, udały się do Ząbkowic Śląskich na konkurs ”Plejada Świętych - Wielkie Imieniny 2017”. Ze Słupca na tę imprezę udało się 21 osób, wśród nich katecheci: ks. proboszcz Krzysztof, ks. Marcin, katechetka Mariola oraz pani Beata i pani Ewa. Spotkanie dla dzieci z klas od 1 do 3 rozpoczęło się o godz. 10.15 i trwało do 11.30. W tej grupie parafię Słupiec reprezentowała Viktoria Krzemińska, która przedstawiła św. Cecylię – męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. Pierwszą część jury zakończyło rozdaniem pamiątkowych nagród oraz pamiątkowym zdjęciem grupowym. W czasie przerwy dzieci wraz ze scholką z Ząbkowic śpiewały piosenki religijne, jak np: Nie ma takiego jak Jezus, Taki mały taki duży... Część druga, dla dzieci i młodzieży z klas 4-7, rozpoczęła się o godz. 12.00. W tej części parafię św. Katarzyny reprezentowały: Maria Leśniak, przedstawiająca bł. Natalię – męczennicę II wojny światowej oraz Karolina Kulba, prezentująca postać św. Kornelii – męczennicy z IV wieku. Trzeba zaznaczyć, że poziom występów dzieci był bardzo wysoki, stąd wyłonienie laureatów było dla jury trudnym zadaniem. Po wspólnym zdjęciu dzieci udały się do Słupca, by w najbliższą Niedzielę o godz. 11.15 w kościele pokazać „swoich” świętych parafianom. ks Marcin

Więcej informacji o plejadzie świętych:

http://swidnica.gosc.pl/gal/spis/4321051.Plejada-Swietych-2017

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.