Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1173884
  • 1.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.1a.jpg
  • a.a.1.1.1.jpg
  • b.b2.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • bbbb.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

„Słupieckie Dni ze Św. Janem Pawłem II” dobiegły końca. Karol Wojtyła, Lolek,ksiądz, kardynał, papież, Ojciec Święty… Dziś podczas Mszy Św. dzieci wraz z katechetami Panią Mariolą Ligorowską i Panią Magdaleną Lichwa przedstawiły montaż słowno-muzyczny o życiu Świętego Jana Pawła II. Mogliśmy przypomnieć sobie jak wyglądała droga Lolka z Wadowic do Watykanu. Poprzez wiersze i piosenki przybliżyły nam sylwetkę naszego papieża Polaka. Te „Słupieckie Dni ze Św. Janem Pawłem II " pozwoliły nam poznać lepiej Karola Wojtyłę, przez chwilę być jeszcze bliżej Jego pontyfikatu i życia. Może w tych dniach niejeden z nas zadał sobie pytanie: Czego nauczył mnie Święty Jan Paweł II? Jakie drogowskazy życiowe mi pozostawił? Czy chociaż raz zatrzymałam się na chwilę i zastanowiłam się nad przesłaniami Ojca Świętego? Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali – jakże dziś ważne są te słowa, a jeszcze ważniejsze, by do nich  stosować się w naszym codziennym życiu. Może  pochylę się nad Jego słowami i czynami, które doprowadziły Go do Świętości. Hasło XVII Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy 8 października brzmiało: Idźmy naprzód z nadzieją! Te słowa na przełomie tysiącleci skierował do Kościoła św. Jan Paweł II. Dziś po 16 latach nie straciły niczego ze swej aktualności. To dla nas bardzo trafne przynaglenie. Chciejmy dziś na nowo usłyszeć to wezwanie do nadziei tej prawdziwie chrześcijańskiej. Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. Jan Paweł II - Agnieszka Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.