Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083208
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

13 października w Kaplicy Dobrego Pasterza odbyły się"Warsztaty Różańcowe". Celem spotkania było nauczenie dzieci przez zabawę Tajemnic Różańca. Warsztaty rozpoczęły się o godz. 10.00 modlitwą do Matki Bożej w intencji nauczycieli w przeddzień ich święta, z prośbą do Maryi w dzień fatimski, kończący jubileusz stulecia objawień w Fatimie, by dzieci z parafii Słupiec ukochały Różaniec i w miesiącu październiku uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych. Po części teoretycznej, przybliżającej Różaniec, a szczególnie dwie jego części: światła i radosną, przeprowadzonej przez ks. Marcina i panią katechetkę Mariolę, dzieci przystąpiły do zrobienia dwóch różańców. Zadanie polegało na wykonaniu dziesiątków różańca odpowiadających danej tajemnicy. I tak: w tajemnicy radosnej – Boże Narodzenie dzieci zrobiły ″paciorki″ w kształcie gwiazd, zaś druga grupa, robiąca część światła, tajemnicę Cud w Kanie Galilejskiej wykonała z ″paciorków″ w kształcie dzbanów. W precyzyjnej pracy dzieciom pomagali: ks. Marcin, pani katechetka Mariola i wychowawczyni klasy IIId pani Bożena. Po przypięciu gotowych dziesiątków na sznurek dzieci czekały na przeschnięcie ukończonych prac i w tym czasie obejrzały filmy: o objawieniach w Fatimie oraz o promotorze Różańca - św. Janie Pawle II. Na koniec zajęć nie zabrakło pamiątkowych fotek z przedstawicielami klas uczestniczących w warsztatach. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.