Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251085
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Słupieccy kandydaci do Bierzmowania 29 września o godz. 4 rano wyruszyli ze swoimi nauczycielami do Wadowic. Głównym celem młodych pielgrzymów było zawierzenie nowego roku formacji duchowej przed Bierzmowaniem, ale też powierzenie Bogu ostatniego roku nauki w gimnazjum i prośba o dobry wybór nowej drogi życia. O godz. 11.00 cała grupa wraz z opiekunami udała się do klasztoru ojców Karmelitów Bosych na zwiedzanie sanktuarium i klasztoru.  Od 2004 roku kościół karmelitów nosi tytuł Sanktuarium Św. Józefa. Karol Wojtyła wraz z ojcem często chodzili do tego kościoła, zwłaszcza do spowiedzi. W obrazie w głównym ołtarzu znajduje się Pierścień Papieski przekazany w 2003 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W kościele umieszczono także szkaplerz Jana Pawła II. Po ciekawej lekcji uczniowie wyruszyli do Muzeum Dom Rodzinny Ojca św. Jana Pawła II, mieszczącego się w domu, w którym 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i spędził w nim dzieciństwo i młodość. W latach 1919 - 1938 rodzina Wojtyłów zajmowała na piętrze dwa pokoje z kuchnią. W 1984 r. powstała tu wystawa papieska udostępniona do zwiedzania. Sercem muzeum jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Wewnątrz znajdują się oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów. Po wizycie w muzeum młodzież udała się na obiadową przerwę i zakupy. Po zregenerowaniu sił, obiedzie, kremówce i wspólnej fotce grupa udała się autokarem do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tu z małym opóźnieniem grupa rozpoczęła zwiedzanie sanktuarium, które powstało na początku XVII wieku jako fundacja Mikołaja Zebrzydowskiego i należy dzisiaj do najciekawszych w Polsce założeń krajobrazowo-architektonicznych oraz do najczęściej uczęszczanych polskich miejsc pielgrzymkowych. Kilkudziesięciotysięczne rzesze pątników gromadzą się zwłaszcza podczas Chwalebnego Misterium Pańskiego w Wielkim Tygodniu oraz w czasie Misterium Pogrzebu i Triumfu Matki Bożej w sierpniu. Z sanktuarium kalwaryjskim był mocno związany Papież Jan Paweł II, który przybywał tu wielokrotnie. Pielgrzymował tu już jako mały chłopiec wraz ze swoim ojcem, z pobliskich Wadowic. Pielgrzymował potem z Krakowa, zwłaszcza wtedy, gdy zasiadał na stolicy św. Stanisława. Przybywał na odpust Wniebowzięcia i na różne uroczystości archidiecezjalne, ale przybywał także prywatnie dla odprawienia dróżek i dla odwiedzenia Matki Bożej, przybywał na samotną modlitwę i kontemplację. Przybył też w dniu 7 czerwca 1979 roku jako Papież, w czasie swojej I Pielgrzymki do kraju. Powiedział wtedy znamienne słowa: „Kalwaria Zebrzydowska i sanktuarium Matki Bożej i dróżki nawiedzałem je wiele razy, począwszy od moich lat chłopięcych i młodzieńczych. Nawiedzałem je jako kapłan. Szczególnie często nawiedzałem Sanktuarium Kalwaryjskie jako arcybiskup krakowski i kardynał”. 27 maja 2006 roku nawiedził sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej papież Benedykt XVI. Po pozdrowieniu wiernych udał się do kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej, gdzie przed Jej cudownym wizerunkiem modlił się przez chwilę w skupieniu. Po zapoznaniu się z miejscem, tak bardzo związanym ze św. Janem Pawłem II, uczniowie udali się na Mszę św. W kazaniu ks. Marcin zachęcał, by w Maryi odnajdywać pomoc i w jej dłonie oddać swoje życie. Prosił o zawierzenie Maryi czasu formacji i trzeciej klasy. Po pamiątkowym zdjęciu dzieci udały się do autokaru, który o godz. 23 dotarł do Słupca. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.