Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251076
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

16 września br. odbyło się w Wambierzycach doroczne spotkanie młodych Diecezji Świdnickiej. Tym razem miało ono charakter festiwalu: Light for Live (światło dla życia). Przybyło około 1800 młodych ludzi ze swoimi opiekunami. Wśród nich byli również młodzi z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem i Katechetkami: panią Mariolą i panią Magdą. Gośćmi szczególnymi festiwalu byli: zespół „niemaGOtu” oraz „Dobromir „Mak”Makowski”.Po raz pierwszy w Wambierzycach przygotowano dla uczestników„Strefy Młodych”, czyli warsztaty aktywizujące. Humor, zabawa, warsztaty i koncerty, to dla młodzieży dobra okazja do spędzenia czasu we wspólnocie młodego Kościoła.   Natomiast tym, co miało szczególny wymiar duchowy, to oczywiście Msza św. pod przewodnictwem naszego Biskupa Ignacego Deca oraz okazja do spowiedzi, adoracja Najświętszego Sakramentu i świadectwa.  Dobrze, że są takie wydarzenia w naszej Diecezji, podczas których można razem się spotkać, pomodlić, porozmawiać i posłuchać… To niewątpliwie czas łaski i umacniania naszej wiary, nadziei i miłości. Potrzeba takiego światła dla życia, aby stawało się coraz piękniejsze, na chwałę Boga i własnego uświęcenia. Ks. Proboszcz Krzysztof

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.