Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083718
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg


7.00 pobudka i ostatnia msza święta na wakacyjnym obozie. Ksiądz Marcin w swoim kazaniu mówił o miłości do Boga i ludzi. O tym jak trudno jest kochać człowieka z jego wadami, pomagać mu i wybaczać. Przesłanie księdza można odwołać do słów świętego Jana Pawła II "Wymagajcie od siebie choćby inni nie wymagali..." Podczas mszy świętej podziękowaliśmy Pani Monice Cachro- właścicielce ośrodka "Zbójnik" za wspaniałą gościnę oraz ogromne serce. "Anioła" dostał także nasz fantastyczny kierowca Pan Krzysztof - opiekun, piechur i przyjaciel. Po śniadaniu, perfekcyjnie zapakowani - żegnamy w strugach deszczu Ząb. Juz za Wami tęsknimy!!! Z nutą nadziei na lepszą pogodę zmierzamy do Matki Boskiej Ludźmierskiej. Rzeczywiście w Ludźmierzu wita nas słońce. W Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej zwanej Gaździną Podhala, Matka Boska UŚMIECHA SIĘ - jest to najbardziej charakterystyczna, widoczna od pierwszego spojrzenia  Jej cecha. Historycy sztuki określają powstanie figury na około 1400 rok . Przed wejściem do Sanktuarium mogliśmy oglądnąć film, który przybliżył nam historię miejsca. Po czym udaliśmy się na modlitwę przed cudowną figurką Matki Boskiej Ludźmierskiej. W otoczeniu Sanktuarium znajduje się Brama Wiary oraz urokliwe alejki ogrodu różańcowego i ołtarz polowy z 1997 roku przy którym odprawiał mszę świętą święty Jan Paweł II. W centralnym miejscu ogrodu znajduje się figura klęczącego Jana Pawła II - która ma wszystkim przypominać o konieczności modlitwy za papieży. Piękne, cudowne miejsce żegna nas słońcem. Czeka nas jeszcze długa droga do domu w czasie, której oprócz drzemania, słuchania muzyki, grania możemy się posilić w Mc donalds. Dojeżdżamy do Nowej Rudy - Słupca ok. godziny 20.30. To już koniec "Wakacji z Bogiem 2017" ale nie koniec naszego wspólnego pielgrzymowania i wędrowania. "...Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam w tedy, gdy najmniej się ich spodziewamy..." Beata Szałęga

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.