Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1204981
  • a.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • b.b.b.png
  • b.b.jpg
  • rokducha.jpg

O poranku  przywitało nas słońce, zwiastując bezdeszczową pogodę. Po  rannej toalecie przyszedł czas na najważniejsze spotkanie, z najważniejszą Osobą na obozie – z Panem Jezusem. W kazaniu ks. Marcin dotknął tematu blogosławieństwa: ″W Starym Testamencie błogosławieństwo utożsamiano z pomyślnością doczesną, natomiast przekleństwem były wszelkie niepowodzenia. Przeczytana dziś historia Jakuba i Ezawa pokaże nam działania Boga.  Za miskę soczewicy Ezaw odstępuje bratu pierwszeństwo do ojcowskiego błogosławieństwa. Bóg rzeczywiście błogosławił Jakubowi, jednak zanim Jakub tego doświadczył, wiele go to kosztowało″. Kapłan prosił wszystkich, by dziś błogosławić słowem i czynem. Każda Msza św. jest okazją, by pamiętać o imieninach i urodzinach; dziś na Mszy dzieci i wychowawcy modlili się w intencji wychowawczyni, pani Ani Kaszuby, która obchodziła urodziny. Po Mszy, śniadaniu i przygotowaniu do kąpieli w basenie obozowicze wyruszyli autokarem do kompleksu wód termalnych Gorący Potok w Szaflarach. Tam radości nie było końca, dzięki różnym kolorowym zjeżdżalniom, wodotryskom, eksplozjom wody. W przerwie udało się nawet rozegrać mecz w siatkówkę i zakopać chętnych w piasku. Nazwa naszego obozu była widoczna nie tylko  na koszulkach wychowawców, ale nawet na plażowym piasku. Po dobrej zabawie w basenach Gorącego Potoku przyszedł czas na powrót na obiadokolację, a  po niej grupa udała się na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.  W Sanktuarium dzieci odmówiły dwie dziesiątki różańca i udały się dróżkami różańcowymi pod ołtarz polowy, przy którym w 1997 roku  Mszę św. odprawiał św. Jan Paweł II. Po przybliżeniu historii miejsca grupa powróciła do pensjonatu. Jeszcze wieczorne spotkania ze swoimi wychowawcami, i o godz. 22.00 dzieci poszły spać. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.