Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1173801
  • 1.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.1a.jpg
  • a.a.1.1.1.jpg
  • b.b2.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • bbbb.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

W pierwszą lipcową niedzielę  o godz. 8.10 rano ponad 60-osobowa  grupa noworudzkich dzieci  i młodzieży wyruszyła autokarem spod Intermarche do Zębu k/Zakopanego,  na wyczekiwany obóz  "Wakacje z Bogiem 2017". Przez całą drogę na Podhale padał deszcz, ale wcale nie przeszkadzał rozmowom i  radosnemu śpiewaniu. Na trasie nie zabrakło przerw i wizyty w McDonaldzie. O godz. 16.00 grupa przybyła do DW „Zbójnik” w Zębie.  Po  zakwaterowaniu i rozpakowaniu bagaży dzieci udały się na obiadokolację. Kolejnym punktem dnia było zapoznanie uczestników obozu  z  wszystkimi regulaminami obowiązującymi w czasie jego trwania (regulamin ośrodka wczasowego, bhp i p-poż,  korzystania z kąpielisk, poruszania po drogach itp.). Po nim nastąpił czas na pracę w grupach. O godz. 19.15 rozpoczęła się Msza św. Ks. Marcin zachęcał w niej do zawierzenia  czasu wakacji Panu Bogu. Przypomniał o modlitwie za pozostałych w domach  rodziców , rodzeństwo i dziadków,  by za ich dobro, pracę Bóg dodawał im sił. W kazaniu  wyjaśnił słowa Ewangelii: "Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien" oraz zadedykował rozpoczęty obóz  Matce Bożej, której rok przeżywamy, i  św. Janowi Pawłowi II, podkreślając, że:  Maryja uczy nas ufności, a św. Papież  pracy nad sobą. Nie zapomniano też o modlitwie w intencji ks. Jacka – nowego wikariusza w Słupcu,  odchodzącego na emeryturę ks. Prałata oraz  w intencji nowego proboszcza w Słupcu  – ks. Krzysztofa Iwaniszyna. Po Mszy był czas na spacer po okolicy oraz gry  i zabawy zręcznościowe, wśród których królowały : piłkarzyki, piłka nożna, skakanie na trampolinie i  bilard. O godz. 22.00 nastała cisza nocna. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.