Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1240882
  • 1.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg
  • twoj_jezu3.jpg

W piątek 16 czerwca  o godzinie 4.00 rano, w strugach ulewnego deszczu, dzieci rocznicowe wyruszyły do Pragi, by u św. Jana Nepomucena patrona spowiedzi,  i u Praskiego Dzieciątka podziękować za spowiedź i Komunię Świętą. Pielgrzymka została rozpoczęta modlitwą do św. Jana i do Anioła Stróża. Oprowadzający pielgrzymów przewodnik PTTK, pan Jan Barański z Polanicy-Zdroju, nawiązywał przez cały czas wędrowania po Pradze do żywotu św. Nepomucena. Przed Mszą św., która była dziękczynieniem za rok przyjmowania Komunii Św. przez dzieci z klas czwartych, przewodnik przedstawił żywot św. Męczennika: "Św. Jan Nepomucen po otrzymaniu święceń kapłańskich został kanonikiem kapituły Katedry św. Wita w Pradze. Bywał zapraszany na dwór królewski i został spowiednikiem królowej. Król, podejrzewając żonę o niewierność, próbował wymusić na Janie wydanie tajemnicy spowiedzi. Gdy ten odmówił, został poddany ciężkim torturom i w końcu zginął zrzucony z mostu nad Wełtawą." Po tej katechezie dzieci, towarzyszący im rodzice i katecheci udali się na Mszę św. wotywną o św. Janie Nepomucenie. Po zawierzeniu przez kapłanów dzieci i ich rodziców Bogu i Matce Bożej, przyszedł czas na obiad,  a po wzmocnieniu sił pielgrzymi wyruszyli przez praski rynek w kierunku mostu, z którego św. Jan został wrzucony do  Wełtawy. Zaduma, modlitwa, prośby do Świętego – i pielgrzymi ruszyli do kościoła Matki Bożej Zwycięskiej, do Praskiego Dzieciątka. Stamtąd już skierowaliśmy się w stronę autokaru,  napotykając jeszcze przy drodze  figury świętego Nepomucena oraz odwiedzając piękne ogrody Senatu. Dzieci, zapytane w drodze powrotnej przez przewodnika o atrybuty i  zapamiętane fakty z życiorysu Świętego potrafiły udzielić prawidłowych i wyczerpujących odpowiedzi.  Czas bardzo szybko minął i już o godz. 21.15 grupa pielgrzymów była z powrotem w Słupcu. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.