Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251036
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W dniu 12 maja, w piątek, 66 uczniów wraz z księżmi, katechetkami i nauczycielami wyruszyło na pielgrzymkę śladami św. Jana Nepomucena, do Pragi w Czechach. Celem tego wyjazdu było dziękczynienie za sakrament bierzmowania, który młodzież przyjęła 11 maja w Słupcu. Europejska stolica Praga, położona  niczym Rzym na kilku wzgórzach nad brzegiem rzeki Wełtawy, słynie z tradycji oraz z przepięknej architektury, zachwyca swoim urokiem turystów i mieszkańców.  Czas pielgrzymki miał przybliżyć kulturę, tradycję, historię i zwyczaje Czech. Z przewodnikiem grupa udała się do świątyni Matki Bożej Śnieżnej. Wraz z księżmi młodzież i nauczyciele dziękowali Bogu za bierzmowanie i prosili o dobre rozeznanie drogi życia. Po Mszy św.  i pamiątkowej fotce przy kościele pielgrzymi skierowali się na Most Karola. Po drodze młodzież mogła zobaczyć Praski Zegar Astronomiczny z ruchomymi figurkami 12 apostołów.  Pod figurą Karola, na tle Wełtawy i zamku, została zrobiona kolejna wspólna fotka. Po dotarciu na miejsce wrzucenia św. Nepomucena do Wełtawy młodzież mogła dotknąć płaskorzeźby św. Jana, co wg krążącej legendy ma zapewnić powrót do tego miasta lub spełnienie marzeń. Przyszedł czas na przejście do Kościoła Matki Bożej Zwycięskiej, do figurki Praskiego Dzieciątka Jezus. Modlitwa do Dzieciątka, pamiątkowe obrazki – i grupa, wędrując w kierunku Senatu z pięknym parkiem, słynnymi Ogrodami Wallensteina, zrobiła  przerwę na pyszne lody.  O godzinie 16.00 pielgrzymi wyruszyli w drogę powrotną do Słupca. Bogu niech będą dzięki za  ten czas, który niech wyda dobre owoce. A osobom, które przyczyniły się do wyjazdu niech Bóg błogosławi. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.