Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1249941
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi. Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi! Czym prędzej się wybierajcie, do Betlejem pospieszajcie przywitać Pana. Górnicza Orkiestra zagrała, a Chór parafialny zaśpiewał, gdy uroczysta procesja wchodziła do słupieckiej świątyni. Ks Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn z Dzieciątkiem na ręku a z nim kapłani naszej parafii, Bractwo Św. Józefa, Liturgiczna Służba Ołtarza. Choinki rozświetlone lampkami, które rozpraszają ciemności. Nastała jasność, światłość wielka, bo przecież tej nocy narodził się Pan Jezus- Maleńka Miłość. Tak rozpoczęła się o północy Pasterka- pierwsza Msza Bożego Narodzenia otwierająca oktawę liturgicznych obchodów związanych z tajemnicą Wcielenia. Dlaczego Pasterka? Bo właśnie pastuszkowie pilnujący owiec, jako pierwsi przybyli do małego Jezusa. To im Anioł z nieba oznajmił radosną nowinę przyjścia na świat Zbawiciela, a oni bez wahania udali się do miasta dawidowego, gdzie znaleźli Dziecię owinięte w pieluszki i położone w żłobie. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i żarliwą modlitwę pasterzy dążących do Betlejem. Podczas tej wyjątkowej Eucharystii chcemy kontemplować Miłość od Boga nam daną, dziękować za dar Syna Bożego-usłyszeliśmy w słowie, wygłoszonym przez ks. Krzysztofa. Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książe Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki- to słowa z pierwszego czytania z Księgi proroka Izajasza, które przypomniał nam raz jeszcze ks. Krzysztof. Klękając przy szopce bożonarodzeniowej, przy żłóbku Bożej Dzieciny nie bójmy się wzruszenia i łez. To ta wyjątkowa, niepowtarzalna Miłość otwiera nasze, może czasem zamknięte, zbolałe serca. To przyjście na Świat Jezusa Chrystusa, naszego Pana, Odkupiciela pozwala wierzyć i mieć nadzieję. I tego życzył parafianom i gościom przybyłym do naszej wspólnoty w imieniu swoim i duszpasterzy parafii- nasz Proboszcz. By Narodzone Dziecię dało Pokój w naszych sercach, by każdy z nas doświadczył tej Bożej Miłości. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.