Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
951090
  • b.jpg.jpgag.jpg
  • b.jpg.jpgb.jpg
  • b.jpg1.jpg
  • baner.jpg
  • baner1b.jpg
  • na_strone.jpg
  • parafiada_2018BANER.jpg
  • rokducha.jpg

Od ​5 do 9 kwietnia w naszej słupieckiej wspólnocie odbywają się Rekolekcje Fatimskie. Czas ten jest okazją, by słuchając Orędzia Fatimskiego uczynić w swoim sercu refleksję i dostrzec, ile jest w nim nieposłuszeństwa, złości, zakłamania, gniewu, lenistwa, i zapragnąć choć trochę zmienić swoje życie. Każdy dzień rozpoczyna się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, po nich odprawiana jest Msza Święta, a po niej –  do Mszy św. o  godz. 18.00  trwa  adoracja Najświętszego Sakramentu. Godzina 15.00  to czas Bożego Miłosierdzia i Koronka. O godzinie 20.30 odbywa się Apel Fatimski połączony z procesją z figurą Maryi wokół kościoła. Każdy dzień jest inny i co innego przedstawia. Pierwszy – ″Dzień Oczekiwania" był przywitaniem figury Pani Fatimskiej. Mszy św. przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. Czwartkowy ″Dzień Obecności″ był dniem modlitwy w intencji świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Piątkowy ″Dzień  Wdzięczności″ to Droga Krzyżowa, dziękczynienie za odkupienie oraz Msza św. dla młodzieży i konferencja. Wieczorem,  po Apelu  odbyła się procesja z figurą na cmentarz, by modlić się za zmarłych. Sobota to ″Dzień Pokuty i Pojednania″.  W Niedzielę, w ″Dzień Zawierzenia″,  nastąpi oddanie Parafii Matce Bożej. Czas rekolekcji oraz prowadzącego je Ojca Franciszkanina Jana zawierzamy sercu Maryi i wierzymy, że ten czas modlitwy przygotuje nas do najważniejszych świąt chrześcijańskich – Świętego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. ks. Marcin

Piękna Pani, Najukochańsza Matko z Fatimy, przybyłaś do nas z dalekiej krainy, by klęknąć przed Tobą i spojrzeć w Twoje oczy, by wiedzieć jak żyć i jaką drogą kroczyć. Przez Miłość Twoją wielką nasze serca otworzyłaś, tak jak 100 lat temu Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji swe oblicze objawiłaś. Środa to Dzień Oczekiwania, w naszej świątyni Cię powitaliśmy. Licznie zgromadzeni pokłon Tobie oddaliśmy. Nasz biskup Ignacy Eucharystii przewodniczył  wraz z innymi kapłanami, jakże radować się nie mamy... Czy można przeżyć Wielkopostne Rekolekcje w piękniejszym towarzystwie? I Tobie zawierzyć radości i troski nasze wszystkie. Peregrynacja Figury Twojej i słowo Ojca Jana to prawdziwa uczta dla dusz naszych, Mateńko kochana. Wpatrzeni jesteśmy w Ciebie i koronę zdobiącą Twoją głowę,  gdzie tkwi kula złożona przez Ojca Świętego w darze za ocalone życie, jako dziękczynienie Tobie. Czwartek – Dzień Obecności i nasza modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, przeżywaliśmy drugi dzień rekolekcji Maryjnych. Piątek to Dzień Wdzięczności;  Droga Krzyżowa i fatimskie rozważania. Sobota to Dzień Pokuty i Pojednania. Małżeństwa przybyłe do naszej świątyni przysięgę małżeńską  po raz drugi złożyły.  Każdego dnia w skupieniu przed Tobą klękaliśmy, a wieczorem z różańcem i zapaloną świecą w dłoni w Procesji Światła podążaliśmy. Ave Maria głośno rozbrzmiewało, gdy w drodze na groby naszych bliskich procesja ruszyła niejednemu z nas łza po policzku płynęła. Na Apelu wieczornym codziennie się gromadziliśmy, nasze intencje z modlitwą na ustach Tobie zanosiliśmy. Dziś Dzień Zawierzenia, wzruszeni, z bijącym sercem  przed Twoim Obliczem Maryjo stajemy  i naszą Parafię Twojemu Sercu oddajemy. Miej proszę w Swej Opiece naszych kapłanów, nasze rodziny i nas samych.  O to dziś Ciebie Matko Fatimska pokornie błagamy. Zawierzamy ten czas rekolekcji i Ojca Jana Tobie Matko Różańcowa, Maryjo kochana. Dziękujemy, że byłaś tutaj razem z nami, do Triduum Paschalnego  przygotowani. Dziś na pożegnanie ze łzą w oku  białą chusteczką Tobie machamy, lecz nasze serca wypełnione Tobą, Twoją Obecnością.  Na  każdy dzień będziemy patrzeć z Wiarą, Nadzieją i Wielką Ufnością. Piękna Fatimska  Pani, do Ciebie wołamy: już zawsze bądź przy nas, módl się za nami! Agnieszka Kruk

Więcej informacji o peregrynacji:

http://swidnica.gosc.pl/gal/pokaz/3800418.Nowa-Ruda-Slupiec/74#gt

http://klodzko.naszemiasto.pl/artykul/trwa-peregrynacja-figury-matki-boskiej-fatimskiej,4078352,artgal,t,id,tm.html

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.