Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290271
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

„Iluż w ciągu sześciu wieków przeszło przez jasnogórskie sanktuarium pielgrzymów? Iluż tutaj się nawróciło, przechodząc od złego do dobrego.... Iluż odzyskało prawdziwą godność przybranych synów Bożych? Jak wiele może powiedzieć kaplica jasnogórskiego obrazu? Jak wiele może powiedzieć konfesjonał? Ileż może powiedzieć droga krzyżowa na wałach? o ludzkich sercach.”

W czwartek 23 maja 2019 r. odbyła się pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę, do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestniczyły w niej dzieci pierwszokomunijne z rodzicami i bliskimi. Opiekunem duchowym był ks. Marcin, a w pielgrzymce uczestniczyły też pani katechetka Mariola i pani pedagog Małgorzata. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, każdy z nas jechał z intencją w sercu. Podróż rozpoczęliśmy modlitwą, którą zainicjował ks. Marcin. Po przyjeździe do Częstochowy dzieci przebrały się w stroje komunijne. Na początku zwiedziliśmy Skarbiec, w którym zgromadzone są dary – wota wdzięczności. Dzieci podziwiały bogate monstrancje, kielichy i piękną biżuterię. Następnie udaliśmy się na Wały, gdzie ks. Marcin krótko przybliżył nam historię Jasnej Góry. O godz. 13.30 udaliśmy się do Kaplicy przed Cudowny Obraz. Tam rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Marcin, koncelebrowana przez wielu innych kapłanów. Dzieci uczestniczyły w liturgii czytając czytania i modlitwę wiernych, śpiewając psalmy. Po zakończeniu Mszy św. dzieci wraz z opiekunami i rodzicami miały czas, by kupić sobie pamiątki, pójść na lody czy ciepły posiłek. O godz. 16.00 udaliśmy się do autokaru. W drodze powrotnej odmówiliśmy Litanię Loretańską, był też czas na wspólny śpiew i konkurs, w którym dzieci mogły popisać się swoimi talentami. I tak nasza pielgrzymka dobiegła końca. Pełni wrazeń wróciliśmy szczęśliwie do domu. Cieszymy się, że mogliśmy tak pięknie, wspólnie przeżyć ten dzień. Wierzymy, że Maryja będzie nas prowadzić i mieć w opiece nas i nasze rodziny. Dziękujemy ks. Marcinowi, opiekunom, rodzicom i bliskim, którzy poświęcili swój czas dla swoich pociech. Mariola

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.