Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262335
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Trwamy w oktawie Wielkiej Nocy. Radujemy się, że Pan Jezus  Zmartwychwstał. Ten radosny czas pięknie wpisuje się w dzisiejszą uroczystość. Wieczorna Eucharystia gromadzi nas w słupieckiej świątyni na modlitwie  w intencji ks. Prałata Jerzego Czernala  z racji Jego patronalnego święta.  Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył czcigodny Solenizant. Wraz z nim Eucharystię jako dziękczynno-błagalną sprawowali  ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn oraz ks. Jan – przyjaciel ks. Jerzego, dziękując Panu Bogu za Jego dar życia i kapłaństwa oraz służbę w naszej wspólnocie parafialnej i wypraszając zdrowie, potrzebne łaski  oraz opiekę patrona Św. Jerzego.  Jezus  żyje i tylko on nadaje sens naszemu życiu. On może sprawić, że to co mroczne staje się światłem. Tam gdzie jest niepokój, jest nadzieja i ufność. Życie bez Chrystusa jest dramatem a  życie z Chrystusem jest czymś najpiękniejszym co mogło nas spotkać. Ta prawda pięknie wkomponowuje się w to, co dzisiaj przeżywamy-imieniny ks. Prałata-imieniny kapłana, którego Pan Bóg powołał po to, by innym dawać Jezusa – mówił do nas ks. Proboszcz.  Tylko Pan Bóg wie i ludzie, których spotkał przez te 50 lat  posługi kapłańskiej, ponad 30 lat    w Nowej Rudzie- Słupcu  wiedzą, ile doświadczyli dobroci, życzliwości, w ilu sercach dzięki posłudze przy ołtarzu, w konfesjonale, na katechezie, wśród chorych zagościły pokój, radość  i nadzieja, ilu ludzi spotkało Jezusa dzięki temu, że Jezus był głoszony przez posługę ks. Prałata. Dziękujemy Panu Bogu za to, że ks. Prałat powiedział Panu Bogu TAK, że stał się Jego uczniem, by głosić prawdę o Jezusie. Życzenia złożone przez kapłanów, reprezentantów górniczej braci, wspólnoty parafialnej, Liturgicznej Służby Ołtarza, Eucharystycznego Ruchu Młodych, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku były dopełnieniem wtorkowej uroczystości.

Czcigodny Księże Jerzy życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, podążania drogą Bożą ku świętości, obfitości łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień. Niech Duch Święty opromienia swoim Światłem, a Maryja przytula do swego  serca. Szczęść Boże! Z darem modlitwy Parafianie Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.