Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262311
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Wesoły nam dzień dziś nastał, którego z nas każdy żądał: tego dnia Chrystus zmartwychwstał, Alleluja, Alleluja!” Słowami tej pieśni górnicza orkiestra rozpoczęła śpiew. Ze wzruszonym sercem i łzą w niejednym oku wyruszyliśmy z Najświętszym Sakramentem na procesję wokół kościoła, oznajmiając Nowej Rudzie: „Jezus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał!” Krzyż ze stułą, figura Zmartwychwstałego rozpoczynały procesję. Dzwoniące dzwonki, grająca orkiestra pobudzały wszystkich do radosnego śpiewania: „Przez Twe święte Zmartwychwstanie daj nam grzechów odpuszczenie, a potem wieczne zbawienie! Alleluja, alleluja”! Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem rozpoczęła się Msza Święta. W homilii ks. Marcin, główny celebrans, nawiązał do świadków Zmartwychwstania. Przedstawił różnych świadków: żołnierzy, którzy z lęku woleli kłamać; Marię Magdalenę, która z miłości do Jezusa już od rana była u grobu, bo pamiętała ile dla niej zrobił; Szymona, który zaparł się Mistrza; i Jana – umiłowanego ucznia. Mówił: „Dziś my stajemy przed pustym grobem, stajemy z otwartą księgą Ewangelii. Po raz kolejny wsłuchujemy się w tę niezwykłą wiadomość, jaka obiegła Jerozolimę i przez wieki dalej dociera do najdalszych zakątków świata. Dotarła i do nas. Czy my sobie uświadamiamy, co ta wiadomość oznacza? Kochani, człowiek przez całe dzieje nie usłyszał wspanialszej nowiny od tej, jaką dzisiaj Kościół głosi. Śmierć została pokonana. Szatan zwyciężony. Chrystus zmartwychwstał! Krzyż i zmartwychwstanie otwiera przed nami nieznaną dotąd perspektywę, cel naszych dążeń i nadziei”. Po Mszy św. ks. Proboszcz wszystkim zgromadzonym złożył życzenia od duszpasterzy: „Niech wszyscy codziennie doświadczają owoców Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa – Jego Miłości Miłosiernej, która jest potężniejsza niż wszelkie zło i nadaje radość i sens. Życzymy Wam, Drodzy, głębokiego i bliskiego doświadczenia relacji z naszym Zbawicielem, a tym samym pięknego świadczenia o Nim w codziennym życiu wobec wszystkich spotkanych ludzi. Życzymy również zdrowia i wszelkich potrzebnych łask. Niech te Święta będą spędzone w miłej atmosferze, w gronie rodziny, bliskich i przyjaciół”. Po Mszy św. kapłani oraz cała służba kościelna zgromadzili się na plebanii, by przy drugim stole, jak większość katolików w Polsce, podzielić się święconym jajkiem i zjeść wielkanocne śniadanie. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.