Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262308
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Wielkanoc zaczyna się już w sobotę po zachodzie słońca. Wigilia Paschalna to najważniejszy moment Triduum Paschalnego. Zgromadziliśmy się przed kościołem ze świecą w dłoni, by tam uczestniczyć w Liturgii Światła. Celebrans ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn poświęcił ogień, od którego następnie zapalił Paschał, symbolizujący Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapalony Paschał został procesyjnie wniesiony do świątyni otulonej mrokiem. Zapalając od niego swoje świece, przekazywaliśmy sobie nawzajem Światło, które rozprasza ciemności. Zapanowała jasność. Trzykrotny śpiew ks. Proboszcza – Światło Chrystusa i nasza odpowiedź-Bogu niech będą dzięki. Potem Orędzie Paschalne wyrażające radość ze Zmartwychwstania Chrystusa i odkupienia świata z grzechów. Liturgia Słowa przeplatana psalmami w wykonaniu Chóru Parafialnego, który podczas Triduum dbał o piękną oprawę muzyczną, przypomina nam całą historię zbawienia rozpoczynając od stworzenia świata, przez wyjście Izraelitów z niewoli egipskiej, proroctwa zapowiadające Mesjasza aż do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa. I zabrzmiało Alleluja! Radosne, uroczyste, pierwsze po okresie wielkiego postu, oczekiwania. I dopełnienie wigilii paschalnej - Liturgia Chrzcielna, w czasie której następuje pobłogosławienie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Liturgia Eucharystyczna. W kazaniu ks. Proboszcz tłumaczył; „Wigilia paschalna jest bogata w znaki i symbole, które prowadzą nas do głębszej wiary i zaufania Chrystusowi, który pragnie żyć przed wszystkim w naszych sercach i oświecać ciemne mroki naszego życia…” Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.