Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262279
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Wielka Sobota. Dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. To jednocześnie czas oczekiwania na cud. Zmartwychwstania. Przy grobie straż. Zamyślenie.Modlitwa. skupienie. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Cisza. Czekamy na Zmartwychwstałego Pana, który zwyciężył śmierć. Przygotowujemy się do najpiękniejszej nocy Wigilii Paschalnej. Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba – na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa – na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie. W wiklinowych, kolorowych koszyczkach pięknie przystrojonych przynosimy także inne pokarmy, takie jak mięso,sól, chrzan,a nawet słodycze. Pobłogosławione pokarmy znajdą swoje miejsce na naszym wielkanocnym stole, przy którym usiądziemy do świątecznego śniadania, by złożyć sobie życzenia i podzielić się świeconką. Niech przed oczami naszymi rysuje się obraz rodziny przy grobie Jezusa, rodziny która wspólnie się bawi, kocha, żyje w zgodzie, wspólnie modli się, czyta Pismo Św., żyje z Bogiem na co dzień, nie tylko od Święta. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.