Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1249982
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10, 8)

To hasło XXVII Światowego Dnia Chorego, obchodzonego 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Centralne obchody tego dnia odbędą się w Kalkucie w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości. W parafiach także i naszej w Światowym Dniu Chorego były celebrowane Msze św. w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia. Podczas Mszy św. był udzielany sakrament namaszczenia chorych. Ponadto ksiądz Krzysztof Iwaniszyn, odwiedził dziś chorych w Domu Opieki, udzielając im sakramentu namaszczenia i modląc się w intencji cierpiących."Cierpienie nie jest karą za grzechy ani nie jest odpowiedzią Boga na zło człowieka. Można je zrozumieć tylko i wyłącznie w świetle Bożej miłości, która jest ostatecznym sensem wszystkiego, co na tym świecie istnieje"- pisał Jan Paweł IIMy także na lekcji religii w klasach 5,7 i 3 gimnazjum, próbowaliśmy zrozumieć słowa Papieża Franciszka o bezinteresowności w posłudze chorym, darze z samego siebie, o ważnych gestach w opiece nad chorymi i roli wolontariuszy np. w szpitalach. Naszą katechezę zaczęliśmy od modlitwy za chorych i cierpiących, błagając: ”Daj Ojcze najlepszy, wszystkim cierpiącym łaskę dobrego, owocnego przeżywania cierpienia, dodawaj sił i otuchy, pocieszaj, oszczędzaj ich ile można, pozwól nieść im ulgę”. Następnie Pani Małgorzata Malach-Barańców, odczytała orędzie Papieża Franciszka na XXVII Światowy Dzień Chorego, którego wydrukowane fragmenty uczniowie wykorzystali w przygotowanych własnoręcznie kartkach przeznaczonych dla chorych między innymi z Domu „Spokojna Jesień”. W orędziu Papież Franciszek podkreślał: „Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest ważny” i tylko tyle, a może aż tyle młodzi ludzie mogą ofiarować osobom chorym i cierpiącym. Potrzebę bliskości drugiego człowieka podkreśla także Benedykt XVI pisząc: ”W chorobie wszyscy potrzebujemy ludzkiego ciepła: aby pocieszyć chorą osobę, bardziej niż słowa liczy się prawdziwa, dodająca otuchy bliskość.” Doroczny Światowy Dzień Chorego to szczególna okazja dla wszystkich, aby cytując św. Antoniego z Padwy, popatrzeć w lustro krzyża. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.