Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1250010
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. W ten sposób cały lud Boży przeżywa na nowo to, co wydarzyło się w świątyni jerozolimskiej - Najświętsza Maryja wraz ze Św. Józefem ofiarowała Dzieciątko Jezus Bogu Ojcu, a Symeon ogłosił, że nowo narodzony Syn Boży jest Światłem świata i Zbawieniem narodów. Święto to potocznie nazywamy świętem Matki Bożej Gromnicznej. I my przychodzimy do słupieckiego Betlejem, my rodzice dzieci, które w maju po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Przychodzimy, by tak jak Maryja ofiarować nasze córki i naszych synów, powierzając je Bożej opiece. Stajemy wraz z nimi przed ołtarzem ze świecą w dłoni, symbolem światła, świecą chrzcielną, kiedy to w życie nowo ochrzczonej osoby wkracza światło wiary, która prowadzi przez życie.  Z tą samą świecą pobłogosławioną przez ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna, nasze dzieci przystąpią do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. To sobotnie spotkanie to kolejny etap formacyjny, przygotowujący do tego jakże ważnego dnia w ich i naszym życiu. Dlatego w Święto Ofiarowania Pańskiego tak bardzo ważna jest ich obecność w kościele. Chcemy powtarzając słowa ks. Krzysztofa polecić Tobie Boże nasze dzieci, abyś miał je w swojej opiece, abyś je błogosławił, obdarzył zdrowiem i łaskami, potrzebnymi im do tego, by wzrastały w wierze, aby przez całe swoje życie były blisko Boga. Gromnica symbolizuje Matkę Bożą a zapalone światło,i to symbol Chrystusa. To On jest światłem, który oświetla wszelkie ciemności i mroki naszego życia, a Maryja do Niego nas prowadzi. Prowadź Niebieska Matko te pierwszokomunijne dzieci tak, by podążały drogą wiary w przyjaźni z Twoim Synem. Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.