Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083224
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

Św. Barbaro Ty, która w ziemi łonie dajesz górnikom bezpieczne schronienie. Usłysz Barbaro, Ty wielka, wiernego górnika słowo. Do ciężkiej pracy zjeżdżamy na dół ciemnym szybem, O zechciej nas uchronić w głębokiej górniczej nocy! Chroń nas przed przygnieceniem przez skały, przed grożącym nam śmiercią płomienistym wybuchem metanu i wyrwij nas w potrzebie. Choć w 2000 roku zakończono wydobycie węgla kamiennego w KWK "Nowa Ruda" to wciąż żywe pozostają wspomnienia o ludziach trudu górniczego, o górnikach, którzy zginęli pod ziemią o osobach, które tworzyły historię Nowej Rudy - jako miasta górniczego. Dlatego dnia 4 grudnia 2017 roku w Nowej Rudzie odbyły się  jak zwykle uroczyste obchody Dnia Górnika, w których uczestniczyli górnicy, samorządowcy, delegacje ze szkół i mieszkańcy miasta. Pod Pomnikiem Trudu Górniczego na Osiedlu Wojska Polskiego w Nowej Rudzie-Słupcu zebrani goście złożyli kwiaty. Następnie wszyscy przeszli do Kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej gdzie biskup Ignacy Dec odprawił mszę świętą w intencji poległych i zmarłych górników. Św. Barbaro - Ty, która jesteś nasza ochroną w walce z duchami głębi. Pomóż nam także dzisiaj opanować zaczepki złych nieprzyjaciół. I wybijaj godzinę odpoczynku, codziennego wyjazdu na górę, Aby z wiernych ust móc pozdrowić Cię radosnym Szczęść Boże. Beata

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.