Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1303426
  • g1.jpg
  • g2.jpg
  • g3.jpg
  • g4.jpg

 W dniach 30.07. - 9.08.2019 r. ma miejsce XVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Przebiega ona pod hasłem „W Mocy Ducha Świętego” Z naszej parafii wyróżnić możemy trzy grupy pielgrzymów. Pieszo do Częstochowy zmierza nasz proboszcz, ks. Krzysztof Iwaniszyn, który pełni funkcję głównego przewodnika pielgrzymki wraz z nim zaangażowało się w służby pielgrzymkowe liczne grono parafian. Troszczą się oni o zaplecze pielgrzymki by pielgrzymi mieli, gdzie spać, co zjeść i gdzie się umyć. Wiele osób wyruszyło w „Grupie 3” z Kłodzka i pieszo zmierzają do Tronu Czarnej Madonny polecając intencje swoje i całej naszej parafii. Piechurzy podążali do celu za znakiem krzyża i ikoną MB Częstochowskiej, dużo się modląc, śpiewając i codziennie słuchając konferencji.

W naszej parafii oprócz pielgrzymów „modlących się nogami”, czyli pieszo pokonujących drogę na Jasną Górę, są również pielgrzymi duchowego uczestnictwa, którzy do MB Częstochowskiej „podążali sercami”. Każdego dnia gromadzą się przy naszym kościele u stóp figury Matki Bożej. Tu można usłyszeć kilka słów charakteryzujących kolejne pielgrzymkowe etapy, skupić się na intencjach pieszych i duchowych pielgrzymów i pomodlić się modlitwami dobranymi do każdego dnia, dziesiątką Różańca św. odmawianą w intencji Ojczyzny, a także wyśpiewać Apel Jasnogórski. Całość przeplatana jest pieśniami maryjnymi, a spotkanie kończy Boże błogosławieństwo, którego ochotnie udzielają nasi wikarzy ks. Kamil i ks. Bartek.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.