Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290267
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Zamknij oczy... i usłysz mój głos... Chcę Ci powiedzieć największą prawdę... Kocham Cię... Twój Jezus Dziś tak bardzo chcemy usłyszeć ten głos, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa.”

Dziś, kiedy z miłością i wzruszeniem wpatrzeni jesteśmy w Jezusa ukrytego w maleńkiej kruszynie chleba, który przez tajemnicę Eucharystii przez ręce kapłana Ciałem się staje. Chcemy wszystkim pokazać, że Jezus jest obecny, kocha nas miłością bezwzględną o nic nie pytając. Z wielką radością wychodzimy na ulice naszego miasta, by głosić tę prawdę Jedyną. Idziemy w procesji, barwnym radosnym orszaku, gdzie najważniejszy jest On- Jezus Chrystus w Najświętszym Sakramencie niesiony przez celebransa do czterech pięknie udekorowanych ołtarzy. Ciepły wiatr niesie muzykę orkiestry górniczej, która swą obecnością podczas procesji upiększa uroczystość. Mijamy domy, w których okna są świątecznie udekorowane. Przy ołtarzach skupienie, modlitwa i zamyślenie. Wszystko na Chwałę Pana, wszystko dla Jezusa. Celebracja mszy świętej, adoracja eucharystyczna i procesje ulicami miast i wsi niech będą świadectwem naszej czci i przylgnięcia do Chrystusa, który daje nam swoje Ciało i Krew, aby karmić nas swoją miłością i uczynić nas uczestnikami Jego życia w chwale Ojca. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy-to słowa papieża Franciszka wypowiedziane niegdyś do polskich pielgrzymów. Czwartkowa procesja to nasze świadectwo wiary. Wieczorem też daliśmy piękne żywe świadectwo poprzez Sygnał Miłosierdzia, który wybrzmiał w naszej miejscowości. Wspaniały koncert uwielbienia z udziałem wielu utalentowanych osób. A uwieńczeniem tego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczyście wniesionego przez ks. Jacka w asyście dzieci i młodzieży Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dobry Boże dziękujemy za ten dzień, pełen słońca i radości, za kapłanów, których postawiłeś na naszej drodze, posyłając ich do naszej wspólnoty parafialnej, a dziś z Twojej woli i mocy dekretu biskupa odchodzą od nas. Ks. Marcin Zawada, ks. Jacek Piskrzynski i odbywający roczną praktykę kleryk Łukasz. Były życzenia, kwiaty, wzruszenie i podziękowanie za dar Obecności w naszej parafii. Agnieszka

Drodzy Kapłani, Księże Marcinie, Księże Jacku, Kleryku Łukaszu,w Piśmie Św. czytamy : Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem. Wydawałoby się, że tak niedawno witaliśmy Was w naszej świątyni a dziś nadszedł czas pożegnania. To niełatwy moment dla nas wszystkich. I chociaż smutek wkrada się do serc a w oczach łzy, to św. Paweł radzi nam: W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem Was. Dlatego dziś z radością dziękujemy Bogu za Waszą obecność w naszej wspólnocie parafialnej, za każdą Eucharystię, nabożeństwa, adoracje Najświętszego Sakramentu,udzielane Sakramenty, nauczanie i katechezę naszych dzieci. Za głoszone słowo Boże i kazania, które trafiały do serc naszych. Księże Jacku przez dwa lata posługi duszpasterskiej w słupieckiej parafii z zaangażowaniem wypełniałeś powierzone Ci zadania, a dobry humor Cię nie opuszczał. Opieką otoczyłeś Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Eucharystyczny Ruch Młodych. Dziękujemy za tę służbę Panu Bogu i bliźniemu, świadectwo wiary i wskazywanie drogi do Boga. Kleryku Łukaszu chociaż tylko rok gościłeś w naszej parafii poznaliśmy Cię jako życzliwego człowieka, zawsze chętnego do pomocy przy wszystkich parafialnych akcjach. Dziękujemy za Twoją obecność w naszej wspólnocie parafialnej. Księże Marcinie Tobie dziękujemy szczególnie za 5 lat posługi duszpasterskiej w naszej parafii, przez które dałeś poznać się nam jako wspaniały kapłan i dobry człowiek, życzliwy pogodny, uśmiechnięty, który pokazał dzieciom i młodzieży, że Pana Boga można uczyć się też przez zabawę. Zaskoczyłeś niejednego katechezą z kotem, czy pszczółkami. Organizowane przez Ciebie konkursy i warsztaty zachęcały licznych do udziału. Wyjazdy na ferie i wakacje, na które zabierałeś dzieci i młodzież zapewniały bezpieczny wypoczynek i dobrą zabawę ale zawsze z Bogiem. Swoją artystyczną duszę pokazałeś w pięknych dekoracjach zdobiących nasz kościół. Góralu z Ciśca z Żywieckiej Ziemi prowadziłeś nas na pielgrzymkowe szlaki, z których wracaliśmy umocnieni w wierze i pełni nadziei. Prowadziłeś i młodych i starszych do miejsc religijnego kultu pokazując piękno naszej Ojczyzny. Księże Marcinie Bóg Zapłać za każde spotkanie Eucharystyczne, każdą chwilę, każde słowo, gest życzliwości, ciepły uśmiech i czas dla każdego, modlitwę i świadectwo żywej wiary. Księże Marcinie, Księże Jacku, kleryku Łukaszu z całego serca dziękujemy za wszelkie dobro otrzymane z Waszych rąk. Przepraszamy za nasze słabości i za wszystko to, co kiedykolwiek Was zasmuciło. Życzymy Wam Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Najświętszej, a Światło Ducha Świętego niech opromienia każdy dzień Waszej kapłańskiej posługi. Wraz z życzeniami ofiarujemy modlitwę-najpiękniejszy dar dla kapłana. Niech Dobry Bóg Was prowadzi na nowych parafiach Szczęść Boże Parafianie"

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.