Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290321
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Dzisiaj w Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej będziemy dziękować Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymujemy. Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nas jest Jezus. Z miłości do nas rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał nam siebie pod postacią chleba. Dał nam siebie, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym.”

To słowa wypowiedziane przez dzieci, które rok temu w słupieckiej świątyni przyjęły Pana Jezusa do swojego serca. W niedzielę mogły przypomnieć sobie tę wyjątkową chwilę i znów ubrane w piękne liturgiczne białe stroje przeżyć ją na nowo. Niedzielna Msza Św. to podziękowanie za rok miłości i spotkań z Panem Jezusem i prośba o wszelkie łaski dla rocznicowych dzieci, ich rodziców, chrzestnych, wychowawców i katechetów. Może warto dziś przy wieczornym pacierzu zadać sobie pytanie. Jaki był dla mnie ten rok? Czy był tak dobry i piękny jak w dniu Pierwszej Komunii Świętej? Czy moja przyjaźń z Panem Jezusem trwa nadal? Mówił do dzieci ks. Marcin Zawada. Warto przy okazji tej Rocznicy Komunii Św. zakochać się raz jeszcze w Panu Jezusie. A pomogą w tym z pewnością pierwsze piątki miesiąca, do których odprawiania zachęcał kapłan. Do Chrystusowego Ołtarza dzieci przyniosły dary: świece- symbol obecności Zmartwychwstałego Pana, kwiaty jako znak wiary tak świeżej i pięknej jak one, katechizmy- jako znak całorocznej pracy, przez którą lepiej poznały Boga i bardziej go pokochały, wodę, wino i chleb, które staną się Ciałem i Krwią Pana Jezusa, pokarmem dającym tak wiele sił w drodze do Nieba. To wszystko to dar serc, pragnień i dobrych czynów. Na zakończenie eucharystycznego spotkania nie mogło zabraknąć podziękowań dla Tego, który rok temu zagościł po raz pierwszy w dziecięcych sercach, dla Pana Jezusa, duszpasterzy naszej parafii, wychowawców, rodziców, dziadków. Z ust dzieci popłynęły również życzenia dla wszystkich mam z okazji ich Święta. Jeszcze zdjęcie dla upamiętnienia Uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. I podziękowanie w skrytości serca Panu Bogu i Maryi- najpiękniejszej z Matek za ten radosny, dobry dzień. Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.