Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290266
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Módlcie się zawsze do Maryi, szczególnie zaś tym wezwaniem: Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! To jest niedługa modlitwa, ale sam doświadczyłem, że jest bardzo skuteczna. Św. Jan Bosko.”

Przychodzimy dziś Maryjo do Ciebie na zakończenie Białego Tygodnia, by za Twoim wstawiennictwem wypraszać wszelkie łaski u Twojego Syna. Przed Twe oblicze przychodzą dzieci wraz z rodzicami, by dziękować za dar Pierwszej Komunii Świętej w dniu, w którym przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Szczególnie dziękujemy za Ciebie Matko Nasza. Biały Tydzień kończy się, ale nie kończy się przyjaźń z Panem Bogiem. Stroje komunijne znajdą miejsce w szafie, ale nie mogą skończyć się spotkania z Jezusem. Możemy spotykać się z Nim poprzez codzienną modlitwę, Mszę Św., czytając Pismo Święte, sięgając po różaniec i książeczkę. Ks Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn zaprosił także dzieci do praktykowania pierwszych piątków miesiąca poprzez przystąpienie do spowiedzi oraz komunii Św. Będzie to radość dla Maryi, która nas wspiera, chroni, pomaga i zawsze prowadzi drogą do Jezusa. Na zakończenie Białego Tygodnia ks Marcin poświęcił dewocjonalia i pamiątki, które dzieci otrzymały w prezencie komunijnym czy też zakupiły podczas pielgrzymki w Częstochowie. Rowery, hulajnogi, deskorolki czekały przed kościołem na obrzęd poświęcenia. Teraz z Bożym Błogosławieństwem, opieką Maryi i pomocą Św. Krzysztofa można bezpiecznie jeździć. Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.