Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290292
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

W naszej parafii 23 maja, swoje 4 rocznicę święceń kapłańskich przeżywał nasz wikariusz ks. Jacek. Tego dnia do naszej wspólnoty parafialnej zawitali jego koledzy rokowi w liczbie 4 osób na Mszę Świętą. Słowo przywitania jak i celebracji Mszy świętej przewodniczyła ks. proboszcz kan. mgr lic. Krzysztof Iwaniszyn. Natomiast homilię wygłosił o. Józef Cydejko Franciszkanin Con., ze wspólnoty z Legnicy z parafii św. Jana Chrzciciela.  o. Józef starał się przypomnieć istotę kapłaństwa. Sens cierpienia Chrystusa, które powinno towarzyszyć każdemu kapłanowi na drodze posługi pasterskiej. Każdy kapłan jest z ludzi brany i dla ludzi ustanawiany. W czasie homilii został poruszony problem braku kapłanów. Braku nie u nas w Polsce, ale na świecie, gdzie ludzie z wielką cierpliwością czekają na Eucharystie, na Komunię Świętą aby móc przyjąć Pana Jezusa. Aby nam nigdy nie zabrakło kapłanów. O to się módlmy. O nowe, liczne a przede wszystkim święte powołania kapłańskie. ks. Jacel

zdjęcia: Roman Mrozek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.