Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290314
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Przychodzę do Ciebie, Jezu, razem z moimi bliskimi, aby trwać na modlitwie i na łamaniu chleba. Przychodzę do Ciebie, Jezu, w prostocie mego serca, aby uczyć się być takim, jakim Ty mnie pragniesz. Przychodzę do Ciebie, Jezu, z moją młodością aby uczyć się wzrastać tak, jak Ty wzrastałeś. Przychodzę do Ciebie, Jezu, z moimi marzeniami aby uczyć się żyć tak, jak Ty żyłeś. Przychodzę do Ciebie, Jezu, aby uczyć się prosić o to, czego Ty pragniesz dla mnie i dla wszystkich ludzi. Przychodzę do Ciebie, Jezu, z moimi małymi rękami, aby uczyć się nieść Ciebie całemu światu. 

To wielka i wzruszająca chwila dla rodziców, gdy ich dziecko po raz pierwszy w pełni uczestniczy w Ofierze Mszy Św. Po miesiącach przygotowań nadszedł uroczysty i wyjątkowy dzień. Dzieci klas trzecich w białych strojach liturgicznych czekały przed słupiecką świątynią na błogosławieństwo ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna, mamy i taty, by zaraz po nim procesyjnie wejść do Kościoła, a tam po raz pierwszy przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. Ojciec Święty Benedykt XVI powiedział: Sakrament miłości czyli Eucharystia jest darem jaki Jezus Chrystus czyni z samego siebie objawiając nam nieskończoną miłość Boga wobec każdego człowieka. Cytując te słowa rodzice prosili Ks. Krzysztofa o sprawowanie Najświętszej Ofiary w intencji dzieci, zapewniając, że dojrzały do tego, aby w tajemnicy Eucharystii uczestniczyć w sposób pełny. Podczas homilii ks. Proboszcz mówił, jak bardzo dziś kapłańskie serca się radują, kiedy mogą przeżywać tę uroczystość. Teraz całe Niebo się raduje, Jezus się raduje, że za chwilę udzieli Wam tej wielkiej łaski, że będziecie mogli przyjąć Jezusa w Komunii Świętej. To nie jest przypadek, że w Ewangelii słyszymy od Jezusa dziś te piękne słowa: Przykazanie nowe daję Wam, abyście się wzajemnie miłowali. To najpiękniejszy prezent, kiedy otrzymujemy dar miłości. Nawiązał również do pięknej dekoracji przygotowanej przez ks. Marcina. W centrum ołtarza hostia czyli chleb i napis: W mocy Bożego Ducha oraz ułożony z balonów winogron, z którego robi się wino. Chleb, woda i wino potrzebne do Mszy Św. Tłumaczył dzieciom, że dekoracja to tylko symbol, ale to co się za chwilę dokona na Ołtarzu to będzie Ofiara. Bóg mocą Ducha Świętego uświęci te dary i staną się ciałem i Krwią Pana Jezusa, a Wy to ciało Pana Jezusa przyjmiecie po raz pierwszy w Komunii Świętej. Nie ma większej miłości. Przyjmując Jezusa do swojego serca przyjmujemy Jego Miłość, która sprawia, że nasze życie jest piękne. Nawet w trudnych chwilach miłość zawsze zwycięży. Proszę Was otwierajcie swoje serca na miłość Boga, w sposób szczególny poprzez Eucharystię i modlitwę. Prosił również rodziców, by dawali swoim życiem przykład i świadectwo wiary - najpiękniejszą katechezę dla swojego dziecka. Otwierając swoje serca dla Pana Jezusa w tym wyjątkowym dniu dzieci przyniosły dary ofiarne do Chrystusowego Ołtarza. Świece - znak żywej wiary dziecięcej zaszczepionej w sercach na Chrzcie Św., kwiaty - znak wdzięczności za dar Eucharystii, indeksy - w których zapisany jest wysiłek przygotowań na spotkanie z Panem Jezusem, owoc winogrona - prosząc by w swoim życiu przynosiły owoce dobra i miłości, puszka - dar serca rodziców na potrzeby kościoła i parafii, dar dla dzieci z krajów misyjnych - gest troski dzielenia się z innymi, chlebki, które spożyte zostaną razem z rodziną, wino, wodę i chleb, by Pan przez ręce kapłana przemienił je w Ciało i Krew swojego Syna. I słyszymy z dziecięcych ust słowa: Wreszcie nadchodzi ta chwila wspaniała, gdy w swoim sercu powitam Pana. Przyjdź do mnie Jezu najświętszy Panie, serce oddaje Ci na mieszkanie. I przyszedł Jezus po raz pierwszy do serc naszych dzieci. Czekaliśmy na tę chwilę, gdy w maleńkiej kruszynie chleba przyjmą Go do swojego serca. Koncelebrowana Eucharystia, liturgia słowa odczytana przez dzieci, ich prośby w modlitwie wiernych, złożone dary, piękna muzyczna oprawa nadały wyjątkowy ton tej chwili. Podziękowania rodziców i dzieci za przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dla katechetów: ks. Marcina i p. Marioli , dla ks. Krzysztofa za udzielenie tego drugiego tak ważnego Sakramentu w życiu naszych dzieci, dla kapłanów naszej parafii za wszelką pomoc, dla wychowawców i wszystkich tych, którzy sprawili, że dzień ten był piękny, wyjątkowy, pełen radości i wzruszeń. Biała róża w dziecięcych dłoniach to wyraz wdzięczności. Dziękujemy dobry Boże za ten dzień. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by nasze dzieci zawsze kroczyły drogą prawdy i wiary z Jezusem - Przyjacielem i Przewodnikiem. Agnieszka

fot. Andrzej Kruk, Leszek Grabiński

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.