Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290258
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

,,Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen.”

W środę 15 maja młodzi ludzie z parafii należących do dekanatu Nowa Ruda-Słupiec wraz ze swoimi kapłanami, katechetami i nauczycielami zgromadzili się w kościele pw. św. Katarzyny na uroczystości udzielenia Sakramentu Bierzmowania, której przewodniczył Ks. Bp Ignacy Dec, biskup diecezjalny. W kazaniu przed bierzmowaniem Ksiądz Biskup wyjaśnił sens tego sakramentu i zachęcał do korzystania z pomocy Ducha Świętego. Pokazał przez czytania, które same już wyjaśniły sakrament bierzmowania, że Duch Święty swoim zstąpieniem dał Apostołom taką moc, że zaczynają mówić inaczej, zmieniają się, bo teraz ich przemiana się dokonała. Dzięki Duchowi Świętemu uczniowie wychodzą dawać świadectwo o Jezusie. Nawiązując do czytań Biskup mówił: „Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego « Panem jest Jezus» . Ten, kto chodzi do kościoła i uczestniczy we Mszy Świętej ma Ducha Świętego. Kto nie chodzi do kościoła pozbawia się tego Ducha”. Podkreślił, że to Duch Święty daje moc, by opierać się wszystkim złym atakom szatana. Po kazaniu nastał czas sakramentu. Czas tak długo oczekiwany. Widać było w oczach młodych ludzi poruszenie i szczęście, a u katechetów łzy wzruszenia. Na koniec Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, było wspólne zdjęcie i Ks. Biskup wszystkim pobłogosławił. Po zakończeniu uroczystości zapytałem kilku nowo bierzmowanych o to, co ich poruszyło w kazaniu Ks. Biskupa i co im zostało w pamięci – Mateusz Stawicki: „bierzmowanie nie jest uroczystym pożegnaniem z Kościołem”, Kamil Skoneczny: „każda Msza św. jest okazją do zstąpienia Ducha Świętego, który daje siłę do wyznawania wiary w Jezusa”, zaś Szymon Markowski dodał: „biskup zachęcał nas do mądrego korzystania z internetu i komórek, które są dobre, ale jeśli korzystamy z nich umiejętnie”. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.