Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1290289
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Tak jak w całym kraju, również w naszej Parafii Słupiec w dniu 3 maja odbyły się modlitwy w intencji Ojczyzny. Już od rana wierni zbierali się w słupieckich świątyniach, by dziękować za wolną Polskę, a poległych polecać Bożemu Miłosierdziu. W kazaniach kapłani nastrajali wiernych do wdzięczności za wolną Ojczyznę i modlitwę w jej intencji. Kulminacją tego dnia była o godz. 9.00 Msza św. za Ojczyznę. W kazaniu ks. Marcin mówił: - Maryja jest naszą Matką, bo tak chciał Chrystus i dzięki Niej mamy łatwiejszy przystęp do Chrystusa. Błagajmy Maryję, Matkę Boga i ludzi, aby Ona, która modlitwami wspierała początki naszej Ojczyzny, także i teraz wstawiła się u Syna swego za naszą Ojczyzną, by ta była wierna Krzyżowi Chrystusa i swojej Królowej - . Wieczorem, na majówce wszyscy zawierzyli losy Ojczyzny, Kościoła i świata, przez Serce Maryi – Sercu Jezusa. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.