Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262367
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.” Św.Jan Maria Vianney .”

Jeśli kiedykolwiek byłem Ci nieposłuszny w swoim kapłańskim posługiwaniu to proszę wybacz i udziel łaski, abym odtąd był posłuszny i głosił ewangelię miłości. Ten dzień skłania mnie do refleksji i rachunku sumienia. Stoję pokornym przed Panem i pragnę dziękować za dar kapłańskiego powołania, za to, że wybrał mnie spośród wielu. Tak w Dzień Ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa mówił do nas Ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn. W Wielki Czwartek gromadzimy się w świątyniach, by poprzez liturgię nasze myśli kierować do Wieczernika, gdzie Jezus z Apostołami spożył Wieczerzę Paschalną, ostatnią przed swą męką i śmiercią. W jej trakcie „wstał od stołu, zdjął wierzchnie okrycie, wziął ręcznik i przepasał się nim. Potem nalał wody do miednicy i zaczął myć nogi uczniom i wycierać ręcznikiem, którym był przepasany” (J 13, 4-5). Swoim czynem nie tylko dał Apostołom przykład pokory do naśladowania, ale pozostawił wyraźne zobowiązanie, mające być znakiem rozpoznawczym Jego uczniów: „Dałem wam przykład, abyście tak czynili, jak Ja wam uczyniłem” (J 13, 15). Naśladując Jezusa Najwyższego Kapłana, ks. Krzysztof obmył nogi 12 mężczyznom z Bractwa Św. Józefa i na znak miłości ucałował je. Wielki Czwartek rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Wyjątkowe dni, kiedy celebrujemy mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Milkną dzwony, słychać tylko dźwięk kołatek. Puste Tabernakulum. Jezus w Najświętszym Sakramencie zostaje przeniesiony do Ciemnicy. W ciszy i w pokorze będziemy Go adorować. Wielki Czwartek to dzień, kiedy nasze myśli kierujemy w stronę tych, których wybrał Pan, by Mu służyli- do Kapłanów naszej parafii. Dziękujemy Panie Boże za dar Kapłaństwa ks. Prałata Jerzego, ks. Krzysztofa, ks. Marcina, ks. Jacka , kleryka Łukasza i brata Sylvana. Z serca płynące życzenia od wspólnoty parafialnej, dzieci pierwszokomunijnych to wyraz naszej wdzięczności za codzienny trud i posługę kapłańską. Drodzy Kapłani życzymy Wam, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi. 
Niech On obdarza Was tymi łaskami, których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, życzliwych ludzi na swej drodze, a także realizacji osobistych pragnień. Wzorem Chrystusa Najwyższego Kapłana bądźcie Dobrymi Pasterzami w drodze do świętości. Bóg zapłać za Waszą Obecność, głoszone słowo, udzielane Sakramenty, każdą Eucharystię, dobroć i serce. Szczęść Boże! Z darem modlitwy Parafianie

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.