Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262356
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

„Łap zasięg” to dobra myśl, warta podjęcia przez każdego człowieka w przeddzień Wielkiego Tygodnia. Na tegoroczne spotkanie przed Niedzielą Palmową młodzież diecezji świdnickiej przyjechała do Nowej Rudy-Słupca, by w przeddzień triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy „złapać zasięg” w relacji z Bogiem. Spotkanie rozpoczął pasterz parafii ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn. Przywitał młodych ludzi i życzył „spotkania Boga”. Ojciec Mirosław, prowadzący spotkanie, zachęcał młodych do radości, której przejawem było wyjście na środek sali, śpiew i taniec przy muzyce zespołu „Magnificat”. Do złapania zasięgu radości namawiał zaproszony ks. Mirosław Maliński – duszpasterz młodzieży. W opowiadaniu o swoich młodzieńczych latach nawiązał do epizodu świątecznego z Bożego Narodzenia i prezentu spod choinki. – Pamiętam jak tato płakał ze wzruszenia, gdy ja odpakowywałem wagoniki pociągu. Pamiętam to do dziś – mówił ks. Mirosław. – Jak musi się cieszyć Bóg, gdy ja naprawdę się cieszę! Cieszmy się więc będąc tu razem przy Jezusie – wyjaśniał. Po zachęceniu do złapania zasięgu radości przed wystawieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, czas adoracji był już złapaniem takiego zasięgu, by nie tylko przez te godziny czuć Boga, ale też podczas zbliżających się, najważniejszych dni Wielkiego Tygodnia. Po przerwie na coś słodkiego przyszedł czas na drogę krzyżową. Za pantomimę w diecezjalnej drodze krzyżowej odpowiadała młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Padające płatki śniegu na trasie drogi nie tylko przypominały zimę, którą już kilka tygodni temu pożegnaliśmy, ale też nawiązywały do treści rozważań z nabożeństwa „Ekstremalnej Drogi Krzyżowej”. Trud połączony z młodzieńczą radością pomaga spotkać Boga i z Nim być. Po nabożeństwie przyszedł czas na Mszę św. Młodzi ludzie zgromadzeni w parafialnym kościele w Słupcu wraz ze swoimi duszpasterzami i biskupem modlili się o jeszcze większą wiarę i entuzjazm. Umocnieni Słowem Bożym, Eucharystią, „zasięgiem” na Boga i Jego Błogosławieństwem, wszyscy wrócili do swoich obowiązków. ks. Marcin

Więcej informacji o spotkaniu młodych w Słupcu na stronach: https://ekai.pl/nowa-ruda-slupiec-swiatowy-dzien-mlodziezy-d567868/ oraz https://swidnica.gosc.pl/doc/5471564.Lap-zasieg

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.