Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251047
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W 5 Niedzielę Wielkiego Postu do słupieckiej wspólnoty przyjechał ks. Paweł Antosiak z międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Po wprowadzeniu do Ewangelii o jawnogrzesznicy i miłości Jezusa do żałującej, duchowny nawiązał do działalności stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W kazaniu ks. Paweł opowiadał, z jakimi trudnościami zmierzają się wyznawcy Chrystusa. Mówił: - Większość tamtejszych chrześcijan ma także utrudniony dostęp do edukacji. Nie potrafią czytać, pisać, nie zdobywają wykształcenia. A mimo to są oskarżani o to, że tworzą bluźniercze napisy. Dodał także, że czymś powszednim są gwałty na dziewczynkach, porwania, zmuszania do zamążpójścia i konwersji na islam. Z kolei ci z chrześcijan, którzy chcą modlić się w kościołach, muszą liczyć się ze szczegółową kontrolą osobistą. Wokół świątyń rosną coraz wyższe mury, a wszystko to podyktowane jest względami bezpieczeństwa. - Co możemy zrobić? Możemy się modlić. Ale musimy uwierzyć w to, że ta modlitwa naprawdę ma sens. Musimy mówić o tym, co dzieje się w Pakistanie - tłumaczył kaznodzieja. - Musimy mówić o tym zwłaszcza tutaj, w Europie, która traci swoją chrześcijańską tożsamość. Prześladowani mają odwagę aż po własną śmierć mówić i świadczyć o tym, w co i Kogo wierzą - dodał. Na koniec ks. Antosiak przypomniał podstawową prawdę chrześcijaństwa - My wiemy, że za piątkiem ukrzyżowania jest niedziela zmartwychwstania. Świadectwo tych ludzi powinno nas zawstydzać i uczyć. I nawet jeśli myślisz dzisiaj, że trafiłeś tutaj przypadkiem, to pamiętaj, że przypadek to świeckie imię Pana Boga. Modlitwa każdego z nas tutaj naprawdę ma sens. Módlmy się za chrześcijan i ich prześladowców - zakończył. Dziękujemy Bogu za dar Kościoła, za dar wolnego praktykowania wiary i modlimy się, byśmy naszym postępowaniem, nieraz złym, nie przekreślali dorobku wielu męczenników, którzy woleli przelać krew, bo tak kochali Kościół. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.