Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262337
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Wszechmogący Boże ożywieni darem Twej nieskończonej miłości nie przestajemy do Ciebie wołać w naszych potrzebach. Prosimy pobłogosław te książeczki, aby dzieci, które będą modliły się do Ciebie, wsparte mocą Ducha Świętego i rozpalone ogniem Twojej miłości odkrywały piękno modlitwy i radowały się z przebywania z Tobą na modlitwie. Otaczaj je swoją Ojcowską miłością i przez wzgląd na Swojego umiłowanego Syna miej wszystkich w opiece. Przez Chrystusa Pana naszego."

Słyszymy słowa modlitwy podczas obrzędu poświęcenia książeczek, którego dokonał ks. Marcin.W pierwszą marcową niedzielę do słupieckiej świątyni przyszły dzieci, które już w maju przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Ta niedzielna Eucharystia zgromadziła je wraz z rodzicami na kolejnym spotkaniu formacyjnym. Dzieci otrzymały już różaniec- to tak jakby Maryja trzymała ich za rękę i prowadziła do tego najważniejszego dnia w ich życiu. Mają swój pierwszy medalik, który będą nosić z godnością i miłością, figurkę Dzieciątka Jezus, która symbolizuje przyjęcie już wkrótce do serca Jezusa w maleńkiej kruszynie chleba. Przyszły też do  świątyni z małą świecą, niosąc tym samym pomoc biednym i potrzebującym dzieciom. Pobłogosławione zostały również raz jeszcze świece, które były z nimi w dniu Chrztu Św., kiedy to nasze córki i nasi synowie stali się dziećmi Bożymi. Dziś przyszedł czas na poświęcenie książeczek. W tym małym modlitewniku znajdą modlitwy dnia codziennego. To ona pomoże im przygotować się do pierwszej spowiedzi, posłuży do zrobienia rachunku sumienia. W niej odnajdą prośby i dziękczynienia. Z książeczką przyjdą do słupieckiego wieczernika na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, by jeszcze lepiej w czasie Wielkiego Postu przygotować się duchowo do świąt Wielkiej Nocy. Modlitwa, którą tak często zanosimy do Boga wymaga od nas wyrażenia swych myśli i postaw. Z modlitewnikiem możemy prowadzić wspólny dialog, ale też odbywać prywatną rozmowę z Panem Bogiem. Dobry Boże dziękujemy za ten kolejny dar ofiarowany naszym dzieciom. Dołożymy wszelkich starań, by ten czas przygotowania wydał dobre owoce, tak by dzień Pierwszej Komunii stał się najpiękniejszym i najważniejszym dniem w ich i naszym życiu. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.