Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1249933
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

"Czuję potrzebę i pragnienie, aby zostać świętym. Nie myślałem nigdy, że jest to takie łatwe. Muszę zostać świętym".” Św. Dominik Savio

W piątek 15 lutego 2019 roku przedstawiciele uczestników obozu zimowego w województwie świętokrzyskim, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 – Jakub Sak i Jan Toporowski wraz z pomagającą w przygotowaniu zimowiska panią pedagog Małgorzatą Malach-Barańców i księdzem Marcinem Zawadą, reprezentującym organizatora – parafię Nowa Ruda-Słupiec, wybrali się do Burmistrza naszego miasta Pana Tomasza Kilińskiego, by podziękować za pomoc finansową w projekcie "Zimowisko w Świętokrzyskiem" udzieloną przez Gminę Miejską Nowa Ruda. Po przekroczeniu progów gabinetu Burmistrza, jak zwykle wdzięcznego za podjęcie przez parafię akcji zimowej dla dzieci i młodzieży, i po tradycyjnej fotce, nastąpiło wręczenie pamiątek z zimowego obozu: bałwanka – maskotki zimowiska i specjalnie wydanej obozowej książeczki do zbierania pieczątek, malowania, wklejania obrazków i opisywania wspomnień. Burmistrz zaprosił gości do podzielenia się z nim wspomnieniami z ferii. Chłopcy z 3 gimnazjum chętnie opowiadali o odwiedzonych miejscach, spotkanych ludziach i o patronie wyjazdu zimowego – świętym Dominiku Savio. Czas spędziliśmy w pełnym wspomnień, radosnym klimacie. Słupiecka parafia pragnie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i rozliczenie obozu zimowego podziękować za wielkie serce i czas, życząc wielu łask Bożych i nadal takiej wrażliwości oraz potrzeby służenia innym. Dziękujemy serdecznie rodzicom i uczestnikom za wybór tej formy wypoczynku. Dziękując nie można zapomnieć o wolontariuszach zimowiska: o pielęgniarce – p. Bożenie Wojtyrze oraz wychowawcach: p. Sylwii Adaszyńskiej, p. Małgorzacie Łuków, p. Beacie Szałędze, p. Marku Przytockim i p. Arturze Wojtyrze, którym wyrażamy wielką wdzięczność za zaangażowanie, pomysły, odpowiedzialność, budowanie ciepłej i radosnej atmosfery na zajęciach i wyjazdach z dziećmi. Niech dobry Bóg za wszelkie dobro na rzecz innych obdarza Was Błogosławieństwem w życiu osobistym i zawodowym. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.