Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271410
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

«Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem.”

Te słowa ewangelii wg Św. Łukasza słyszymy podczas niedzielnego spotkania eucharystycznego w Święto Chrztu Pańskiego, które obchodzone jest w pierwszą niedzielę przypadającą po uroczystości Objawienia Pańskiego, a które kończy okres Bożego Narodzenia. Dziś spotykamy się nie przy żłóbku Bożej Dzieciny, ale nad Jordanem, gdzie do Jana przychodzi Jezus i prosi go o chrzest. Jan głosi naukę o konieczności nawrócenia i obmycia się na znak pokuty. Ludzie zgromadzeni nad Jordanem, cały naród wybrany potrzebują objawienia prawdziwej natury i mesjańskiej godności Jezusa z Nazaretu. Może dziś każdy z nas podczas tego spotkania z Bogiem żywym i prawdziwym powinien spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie, które postawił nam ks. Marcin. Czego początkiem jest nasz chrzest? Minęło już trochę czasu, gdy rodzice zanieśli nas do kościoła, byśmy tam mogli otrzymać pierwszy z sakramentów rozpoczynających wspaniałą przygodę przebywania w przyjaźni z Bogiem. Poprzez chrzest otrzymaliśmy wiele skarbów. Chrzest gładzi grzech pierworodny, który każdy z nas dziedziczy po pierwszych rodzicach. Stajemy się czyści, niewinni, nieskalani wobec Boga. Zaczynamy swoje życie z czystym kontem. Drugim skarbem, który jest nam dany w momencie chrztu jest życie Boże, łaska uświęcająca. Trzeci dar to włączenie do Kościoła, w którym Chrystus zostawił wszystkie dary i sakramenty. Tak jak powiedział ks. Marcin- człowiek ochrzczony podaje swoją dłoń Bogu, który prowadzi go w ciemnościach życia. Jest to nowa droga, na której jest on zdany nie tylko na siebie ale prowadzi go Jezus. Zastanówmy się dziś nad tym, gdy stajemy z Jezusem nad Jordanem. Zastanówmy się wtedy, gdy kapłan przejdzie główną nawą świątyni, by pokropić nas wodą na pamiątkę Chrztu Św. Niech każdy z nas spróbuje odpowiedzieć na postawione pytanie: Czego początkiem jest mój Chrzest? Niedzielna uroczystość kończy okres Bożego Narodzenia. Jednak kolędy śpiewamy do dnia 02 lutego. To czas, gdy uczestniczymy w koncertach, słuchając w kolędach i pastorałkach tajemnicy cichej nocy narodzenia. I u nas w słupieckiej świątyni, radośnie, pięknie i kolorowo. A to za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda, który gościnnie u nas wystąpił. Dziękujemy za tę chwilę wzruszenia i raz jeszcze przeniesienie nas do betlejemskiej ubogiej stajenki, gdzie narodził się nasz Zbawiciel, dzięki któremu poprzez Chrzest Święty staliśmy się dziećmi Bożymi, uczestnicząc w dziele Bożej miłości. Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.