• c1.jpg

Jezusa głosimy.

Mali misjonarze

Niosą siebie w darze.

Dzielmy wiarą się jak chlebem,

by obdarzać innych niebem.

Ref. Samu bana ke kuha

– by dzieci mogły usłyszeć,

samu bana ke kuha,

dla was będziemy krzyczeć

To właśnie dla Was - dzieci Rwandy i Burundi, dnia 13 stycznie 2019 roku, z kolędą na ustach, ogromną radością w sercach, w przebraniach Świętej Rodziny i aniołów, z barwnymi gwiazdami betlejemskimi – mali kolędnicy z naszej Parafii, po Mszy Świętej i otrzymanym błogosławieństwie, ruszyli do słupieckich rodzin, prosząc o datki. Tegoroczna pomoc materialna trafi do najmłodszych mieszkających w krajach afrykańskich, gdzie pilną potrzebą jest opieka nad dziećmi osieroconymi, które straciły bliskich z powodu wojny i chorób. Powszechnym i dotkliwym problemem jest tam także głód oraz społeczne odrzucenie dzieci niepełnosprawnych.

„Bóg daje siłę w największym dramacie,

gdy tracisz dom, mamę i tatę...

Gdy człowiek zaufa Bożej Dziecinie,

w ciemności żalu i gniewu nie zginie.

Mój kraj pogrążony był kiedyś w ciemności.

Okrutna przemoc nie znała litości.

Myślałem:

Niemożliwe będzie przebaczenie

A potem nastąpiło... Boże Narodzenie.”

recytowali z przejęciem nasi Kolędnicy Misyjni, wcielając się w rolę Dziecka z Rwandy. Dla wielu krajów afrykańskich niestety codziennością jest właśnie wojna, głód, przemoc i… trudne przebaczenie, pojednanie, pokój – wartości chrześcijańskie na jakiemisjonarze kładą bardzo silny nacisk. Misyjne kolędowanie to kształtowanie człowieczeństwa młodych ludzi i żywe świadectwo naszej wiary. „Oprócz wsparcie dla misji i podtrzymywania polskich tradycji, niesie ono dobro tym, którzy kolędują, tym, którzy kolędników przyjmują i tym, którzy pomoc materialną otrzymują, czyli dzieciom w krajach misyjnych” – pisze ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

„Prosimy was, my mali misjonarze,

Pomóżcie nam w tej wielkiej sprawie.

Dajcie grosik, a pospołu

Uchronimy wiele dzieci od głodu.

Dziękujemy wam w imieniu dzieci całego świata,

Szczególnie każdej głodnej, biednej siostry i brata.

Po trzech godzinach kolędowania nasi mali kolędnicy zebrali 2170 zł. Gratulujemy takiej kwoty! Co roku jest ona większa i rokrocznie jest wysyłana na konto Papieskich Dzieł Misyjnych, skąd parafia otrzymuje podziękowania i certyfikaty. Dziękujemy wszystkim cudownym ludziom w naszej Parafii, którzy przyjęli Misyjnych Kolędników. Dziękujemy, za wsparcie materialne misji ale także za ogromną życzliwość, otwarte serce, ciepłe rozmowy i przepyszne ciasta. Dziękujemy dzieciom, które radośnie odwiedzały kolejne domy i z ogromnym przejęciem odgrywały przygotowaną scenkę.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II: „cudem miłości jest, że dzieci pomagają dzieciom na innych kontynentach”,

ks. Marcin

Więcej informacji o Kolędnikach Misyjnych na stronach: https://swidnica.gosc.pl/gal/spis/5288292.Kolednicy-misyjni-z-Nowej-Rudy-Slupca https://www.facebook.com/459258154167958/photos/a.459263737500733/2079525722141185/?type=3&theater