Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251054
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, Wstańcie pasterze Bóg się Wam rodzi, Czym prędzej się wybierajcie, Do Betlejem pospieszajcie przywitać Pana. I my spieszymy przywitać Ciebie Panie Jezu. W noc Bożego Narodzenia udajemy się na pasterkę-uroczystą Mszę Św. upamiętniającą oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Przy dźwięku kolędy z górniczą orkiestrą uroczysta procesja podąża do ołtarza, a w niej Ten najważniejszy, na którego zwrócone są nasze oczy, Boży Syn- Dzieciątko Jezus niesione z pokorą, miłością i wdzięcznością i położone w żłóbku przez ojca naszej parafii ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna. Tak długo czekaliśmy na narodziny Bożej Dzieciny. I słyszymy w ewangelii po raz kolejny tę wielką prawdę, że narodził się Zbawiciel. W Jego imię zasiadaliśmy do wigilijnego stołu, w imię tej prawdy jedynej, którą jest Jezus Chrystus gromadzimy się na pasterce. Ks. Krzysztof głosząc z ambony kazanie wspomniał słowa Św. Jana Pawła II: W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna Swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. We wcieleniu Bóg objawia się w pełni w Synu, który przyszedł na świat. Wiara nie jest jedynie owocem poszukiwania Boga. W Jezusie Chrystusie sam Bóg przychodzi we własnej osobie, aby przemówić do nas i pokazać nam drogę do siebie. Święta Bożego Narodzenia to kontemplacja Bożej miłości, której tak bardzo potrzebujemy, by żyć w pełni, w wierze i godności dzieci Bożych. Jezus przychodzi do każdego z nas, narodził się dla mnie i dla Ciebie, przyjmijmy ten wielki dar. Musimy pozwolić, by Jezus był obecny w naszym życiu, by narodził się w każdym z nas, w naszych rodzinach, naszym domu. Może Święta Narodzenia Pańskiego, na które tak przygotowywaliśmy się w Adwencie, będą okazją, by zatrzymać się na chwilę i zapytać samego siebie, czy ja zaprosiłem na nowo Jezusa do mojego życia? Czy przygotowałem miejsce dla tej Maleńkiej Miłości? I gdy będziemy świętować z naszymi bliskimi Boże Narodzenie nie zapominajmy na Kogo czekaliśmy.  Do naszych serc Do wszystkich serc uśpionych Dziś zabrzmiał dzwon Już człowiek pobudzony Bo nadszedł czas I dziecię się zrodziło A razem z nim Maleńka przyszła miłość. Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.