Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251091
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Czekam na Ciebie, Jezu mój mały,
Ciche błagania ku niebu ślę.
Twojego przyjścia czeka świat cały,
Sercem gorącym przyzywa Cię.

Tak Panie Jezu czekamy na Ciebie. W III niedzielę Adwentu, Gaudete przychodzimy do słupieckiej świątyni, by słuchać w liturgii wezwania do radości. By oczekiwać Ciebie Jezu z radością, modlitwą i wdzięcznością. W tym dniu dzieci, które w maju przystąpią do Sakramentu Pierwszej Komunii Św. zgromadziły się na Eucharystii, by przeżywać kolejny etap formacyjny. Przyniosły z sobą maleńkie figurki Dzieciątka Jezus,by połączyć się duchowo  z papieżem Franciszkiem, który na Placu Św. Piotra podczas modlitwy Anioł Pański błogosławi przyniesione przez włoskie dzieci figurki Bożej Dzieciny. Naśladując Ojca Świętego, ks. Jacek pobłogosławił przyniesioną figurkę Małego Dzieciątka, by potem położyć ją na sianku na wigilijnym stole. To kolejny ważny etap w życiu naszych dzieci, symboliczna chwila. Dziś otrzymują Jezusa-figurkę, za pięć miesięcy otrzymają prawdziwego Boga. A maleńka figurka Dzieciątka Jezus, zrodzonego jako ubogie i kruche pośród nas, aby nas obdarzyć swoją miłością, ma przypominać o tej wyjątkowej chwili i z jeszcze większą czułością pozwala oczekiwać na Boże Narodzenie. 

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.