Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251048
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Maryjo Panno Niepokalanie Poczęta 8 grudnia w Kościele katolickim obchodzimy Twoje święto. Pragniemy w słupieckiej wspólnocie parafialnej uczcić Twoje Niepokalane Serce w wyjątkowy sposób. Świętujemy już od piątku, rozpoczynając pielgrzymką do Torunia, na którą wybrała się młodzież, która przystąpi niebawem do Sakramentu Bierzmowania, by w mieście Mikołaja Kopernika, w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji zawierzyć Twojemu sercu wszystkie troski, trudy dnia codziennego ale też radości. Bo kto lepiej wysłucha prośb swoich dzieci, jak nie ich ukochana Matka. W sobotę już od rana uroczystości w naszej świątyni. W szeregi Bractwa Św. Józefa wstąpiło dwóch nowych członków. Obrzędu obłóczyn dostąpili panowie Józef i Kazimierz. W południe w kaplicy  Godzina Łaski dla całego świata, tak jak tego sobie życzyłaś Maryjo.W tej godzinie jedynej w roku,  Niebo otwiera się dla każdego. Przychodzimy do Ciebie Matko Boża, byś wysłuchała próśb naszych, każdy z intencjami w sercu. Wieczorem dzieci, które w maju po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca, wpatrzeni w Twoje oblicze stanęły wraz z rodzicami z medalikiem w ręku, by ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn poświęcił go. Ucałowany z czcią przez rodziców i dziecko, założony na szyję, już zawsze będzie blisko serca. Czyniąc na czole znak krzyża rodzice pobłogosławili swoje dzieci. Od tego dnia noszenie medalika, albo krzyżyka to znaczy upodabnianie się do Maryi i Jezusa, pogłębiane więzi z Bogiem przez modlitwę i uczynki miłości. Czy może być piękniejszy prezent Maryjo w Dniu Twojego Święta? To kolejny etap przygotowania dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy Cię Niebieska Matko prowadź je, nas rodziców, katechetów przez ten czas formacyjny. Niech każdy dzień przynosi dobre owoce, szczególnie w tym wyjątkowym czasie Adwentu, gdy z kolorowymi lampionami podążają na roratnie spotkania z Tobą. Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.