Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251051
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Obchody wspomnienia św. Barbary  rozpoczęły się wczesnym rankiem pod pomnikiem Trudu Górniczego. Spod pomniku górnicy, ich rodziny, delegacje szkół i zaproszonych gości udali się na Mszę św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Przed jej rozpoczęciem złożyli kwiaty pod parafialną figurą św. Barbary, a następnie już wewnątrz świątyni przyjęli od biskupa decyzję o przydzieleniu im kapelana - ks. Krzysztofa Iwaniszyna. Duchowy opiekun otrzymał górnicze czako, szpadę i flagę z barwami czarno-zielonymi - znaki przyjęcia go do braci górniczej. Ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.