Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271356
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką..., Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany.”

Słowa te pochodzące z Księgi Izajasza widnieją na adwentowej świecy, symbolu akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którą już po raz 25 organizuje Caritas Polska. Swoje serca dla rówieśników otworzyły dzieci, które w maju przystąpią do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. W pierwszą grudniową niedzielę, rozpoczynającą w Kościele Adwent, czyli radosne oczekiwanie na Boże Narodzenie i przyjście Jezusa Chrystusa, przybyły wraz z rodzicami do słupieckiej świątyni, niosąc w dłoniach małą czerwoną, świeczkę- symbol caritasowskiego przedsięwzięcia, by poświęcona znalazła potem  miejsce na wigilijnym stole. Ten gest to zjednoczenie z tymi, którzy potrzebują wsparcia i pomocy, chęć podzielenia się z ubogimi rówieśnikami tym, co mają. To kolejne spotkanie formacyjne uczące miłości bliźniego, której najlepszym nauczycielem jest nasz Dobry Bóg. Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi, o czym przypomniał nam ks. Krzysztof Herbut, który przybył do naszej parafii, by wygłosić dla nas adwentowe rekolekcje. Jesteśmy świątynią Boga- słyszymy w głoszonym kazaniu. Kochać Boga to nauczyć się kochać drugiego człowieka. Będę dobry dla Boga, to Bóg będzie dobry dla mnie. Zapalając dziś pierwszą z czterech adwentowych świec, które są symbolem światła, podarowanego światu przez narodziny Jezusa w noc Bożego Narodzenia, pomyślmy o drugim człowieku, pokażmy swoją miłość poprzez dobre uczynki. Pierwsza adwentowa niedziela jest jak wielka brama, otwierająca czas łaski, nowy rok liturgiczny w Kościele katolickim pod hasłem – W mocy Bożego Ducha. Rok wyjątkowy dla nas rodziców, których dzieci po raz pierwszy przyjmą do swojego serca Pana Jezusa. Dobry Boże, prosimy Cię, spraw by czas formacji, przygotowujący je do tego ważnego wydarzenia w ich i naszym życiu przyniósł piękne i dobre owoce. Niech spotkania z Matką Bożą podczas roratnich nabożeństw pomogą im  jak najlepiej z radością i zaangażowaniem przygotować  się na narodziny Dzieciątka. Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.