Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271378
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Kapłan, jak Chrystus oddaje swoje życie za powierzony sobie lud. Jest Światłem wskazującym drogę w ciemnościach, światłem, które nie gaśnie. Kapłan jest dla świata solą ziemi i tak jak sól utrwala, zachowuje i konserwuje dobro. Wybraniec Boży nie boi się czekających trudności, tego co człowieka zniechęca i przestrasza. Gromadząc się w słupieckiej świątyni, w sposób szczególny dziękujemy za dar osoby ks. Prałata Jerzego Czernala. Przy ołtarzu wszyscy kapłani naszej parafii,  wśród nich dostojny Jubilat, który przewodniczył tej niedzielnej, koncelebrowanej Eucharystii. Tak jak powiedział ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, jubileusz 75- lecia urodzin jest piękną okazją, by podziękować dobremu Bogu za dar życia ks Prałata Jerzego, Jego posługę duszpasterską i służbę naszej parafii , by prosić Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa oraz naszą ukochaną Matkę o łaskę zdrowia i potrzebne siły na kolejne lata, by ks. Jerzy mógł tak, jak dotychczas dawać świadectwo wiary i głosić orędzie miłości i pokoju. Wraz z życzeniami , które złożyła górnicza brać oraz przedstawiciele wspólnoty parafialnej, każdy z nas ofiaruje dar modlitwy.

Czcigodny Księże Prałacie Jerzy

przyjmij z serca płynące życzenia,

wiele radości i zdrowia,

Wiary, Nadziei, Miłości, uśmiechu i ludzkiej życzliwości.

Niech Najświętsza Panna otacza zawsze Matczyną miłością i opieką

i wyprasza u Swojego Syna wszelkie potrzebne Łaski.

A Duch Święty opromienia Światłem każdy dzień kapłańskiej posługi.

Szczęść Boże!

Duszpasterze i Parafianie

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.