Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271375
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Św. Marcin – biskup z Tours, założyciel pierwszych klasztorów w Kościele zachodnim, mnich, w młodości żołnierz. W ikonografii przedstawiany jako rycerz oddający pół płaszcza żebrakowi. To pierwszy święty Kościoła zachodniego spoza grona męczenników. Stał się ikoną miłości bliźniego. Marcin jest świętym, jakiego potrzebuje współczesna Europa, takim, który w sposób szczególny podoba się papieżowi Franciszkowi, jest symbolem pokoju i jedności. W środę zgromadziliśmy się w słupieckiej świątyni, by podczas uroczystej Eucharystii modlić się w intencji naszego ks. Marcina, z racji Jego patronalnego święta, przypadającego 11 listopada wspomnienia Św.  Marcina z Tours. To eucharystyczne spotkanie było okazją, by podziękować Dobremu Bogu i Jego Matce Najświętszej za dar wyjątkowego kapłana. Jak wspomniał ojciec naszej parafii ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, to nie przypadek, że ks. Marcin jest wśród nas, bo w Bożych planach nie ma przypadków. I za to powinniśmy dziękować. Za każde dobro czynione przez ks. Marcina, wspaniałe dekoracje upiększające naszą świątynię, pielgrzymki, spotkania z młodzieżą, wakacje i ferie z Bogiem, głoszone słowo, życzliwość, serce, uśmiech i czas, który ma dla każdego. Słowa najszczersze, wierszem wypowiedziane z ust dzieci pierwszokomunijnych, życzenia przedstawicieli górniczej braci, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wszystkich grup parafialnych to wyraz wdzięczności i pamięci. Wraz z życzeniami ofiarujemy dar modlitwy, najpiękniejszy podarunek dla Kapłana.

Księże Marcinie 

przyjmij proszę z serca płynące życzenia, Błogosławieństwa Bożego, opieki Naszej Ukochanej Matki, 

wstawiennictwa Twojego Świętego Patrona, światła Ducha Świętego.

Niech każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi wypełnia Wiara, Nadzieja, Miłość,

dobroć, pokój i ludzka życzliwość. Szczęść Boże! 

Duszpasterze i Parafianie. "

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.