Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262288
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

"Habemus papam!" 40 lat temu świat dowiedział się, że jest nowy papież, a został nim kard. Karol Wojtyła. Wielkie zaskoczenie, niedowierzanie i szczęście. Wszyscy to do dziś pamiętamy. Każdy mógłby o tym godzinami opowiadać. Każdy przeżył to inaczej. Każdy w innym czasie, podczas swoich różnych zadań. Z potrzeby serca kapłani i wierni zgromadzili się przy swoim pasterzu w słupieckim wieczerniku we wtorek 16 października, by dziękować Bogu za dar życia i świętości Jana Pawła II. Uroczystej Mszy przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn w asyście ks. Prałata Jerzego Czernala. W kazaniu ks. Proboszcz nawiązał do pierwszej homilii z inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. Mówił za Świętym Papieżem: „Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się!". Dziękujemy w ten szczególny dzień za Świętego Papieża, modlimy się o naszą świętość i za Kościół słowami: Święty Janie Pawle II, módl się za Kościół, który tak bardzo kochałeś i pchnąłeś śmiało na drogę heroicznej wierności Jezusowi! Święty Janie Pawle II, módl się za nas, abyśmy pod przewodnictwem Papieża Franciszka tworzyli (zgodnie z życzeniem i modlitwą Jezusa) jedno serce i jedną duszę, aby świat uwierzył. Amen. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.