Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262318
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Maryjo Królowo Różańca Świętego chcę razem z moją rodziną uczynić Różaniec drogą do Twego Syna, spraw byśmy dzięki niemu wyryli obraz Chrystusa w swoich sercach. Niech Jego czyny porwą nas, Jego prawda zachwyca, Jego słowa oświecą i staną się linią przewodnią życia naszej rodziny. Amen Tymi słowami modlitwy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca zawierzyły siebie, swoich rodziców, katechetów i ten szczególny czas formacyjny Matce Bożej Królowej Różańca Świętego, której wspomnienie przypada właśnie dzisiaj 7 października. U bram słupieckiej świątyni zgromadziły się dzieci przystępujące w tym roku szkolnym do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Każde z nich w ręku trzymało różaniec, który poświęcił ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn i tym samym pobłogosławił ten wyjątkowy czas formacyjny.To piękne Maryjne Święto to okazja do uczczenia Niebieskiej Matki. Uroczystą procesją do słupieckiego wieczernika z białą różą w dłoni i złożeniem kwiatów u stóp Matki Bożej, dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność Matce Różańcowej. Modlitwa na paciorkach różańca, to tak jakby Maryja trzymała nas za rękę-słyszymy w słowie, które skierował do dzieci ks. Krzysztof. Niech ta modlitwa towarzyszy nam każdego dnia. Maryjo Królowo Różańca Świętego wskazuj nam właściwą drogę, naszym dzieciom i nam rodzicom. Prosimy Cię, pomóż jak najpiękniej przygotować je do tego ważnego dnia w ich i naszym życiu, gdy pierwszy raz przyjmą w maleńkiej Kruszynie Chleba Jezusa do swojego serca. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.