Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271351
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

 Witaj w domu -tymi słowami ks Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn przywitał naszego drogiego gościa i Jubilata ks. Józefa Siemasza na początku uroczystej koncelebrowanej Mszy Św. na Górze Wszystkich Świętych. Msza Św. wyjątkowa, bo odpustowa z racji przypadającego 15 września wspomnienia Matki Bożej Bolesnej, pod której wezwaniem jest Sanktuarium na Górce. Odpust to też okazja do uroczystego uczczenia Jubileuszu Kapłaństwa ks. Józefa- 25 lat w służbie Bogu i ludziom. Ten kościółek na Górce to Jego dom, odgruzowany, odbudowany, który urósł do rangi Sanktuarium. 11 lat pod skrzydłami ówczesnego ojca parafii ks Prałata Jerzego Czernala służył nam ludziom. To dzięki ks. Józefowi mamy ten wspaniały Kościółek, miejsce, do którego podążamy na niedzielną Mszę Św., majówki, a w każdy pierwszy piątek miesiąca Drogą Krzyżową, by pokłonić się Matce Bożej Bolesnej. Czyż można wybrać inne miejsce do świętowania tak pięknego Jubileuszu i wyrażenia wdzięczności za dar Kapłaństwa? Uroczysta Msza Św. koncelebrowana, przy ołtarzu ks Prałat Jerzy Czernal, ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn oraz długoletni przyjaciel ks. Józefa- ks. Aleksander Radecki, który wygłosił kazanie, życzenia od parafian i przyjaciół wraz z kwiatami i upominkami- wszystko to nadało wyjątkowy ton tej chwili. Ofiarowany Anioł trzymający Kościółek niech strzeże i swoimi skrzydłami otacza dostojnego Jubilata w dalszych latach posługi duszpasterskiej. Tak umocnieni Eucharystią mogliśmy dalej świętować, bawić się, biesiadować przy muzyce, pysznej kawie, ciastku, kiełbasce, frytkach czy zupie. Kącik gastronomiczny, jak zawsze miał wiele do zaoferowania. Nie zabrakło tez chwili wspomnień...Wszyscy ze wzruszeniem słuchali ks Józefa, który opowiadał, jak to wszystko się zaczęło, jak kamień po kamieniu z pomocą dobrych ludzi powstawał kościółek na Górce. Znajomi i przyjaciele dzielili się z nami wspomnieniami z czasów, gdy ks. Józef pełnił posługę duszpasterską w slupieckiej parafii. Wspaniały tort specjalnie przygotowany dla Solenizanta wszystkim smakował wyśmienicie. Księże Józefie niech ten srebrny Jubileusz Kapłaństwa będzie dla Ciebie prawdziwie duchowym przeżyciem, niech Dobry Bóg obdarza Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem i radością.Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Tobie moc przemiany ludzkich serc. Życzymy Tobie, byś u nas zawsze czuł się jak w domu. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.