Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1218156
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen Modlitwa do Św. Krzysztofa powinna towarzyszyć każdemu kierowcy. Do niego zanosimy prośby o szczęśliwą podróż. Wspomnienie Św. Krzysztofa przypada 25 lipca. Tego samego dnia obchodzony jest w kościele katolickim Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Jak co roku, tym razem 29 lipca, w Dzień Pański przebywamy do słupieckich świątyń swoimi pojazdami: samochodami, motocyklami, rowerami, by za wstawiennictwem Św. Krzysztofa prosić Dobrego Boga, by prowadził kierowców, chronił i strzegł ich oraz podróżujących z nimi pasażerów. Ks. Prałat Jerzy Czernal wraz z przebywającym gościnnie Ks. Gniewomirem Flis po Mszy Św. dokonał obrzędu poświęcenia pojazdów. Uczynił to również ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn na Górze Wszystkich Św., gdzie w tę piękną, słoneczną niedzielę licznie przybyli wierni na Mszę Św. do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Każdy kierowca w tym dniu otrzymał obrazek z wizerunkiem Św. Krzysztofa i breloczek z tym świętym patronem. Boże prowadź. Święty Krzysztofie, patronie podróżujących, módl się za nami. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.